Witam wszystkich kolumno- maniaków
Mam do przedstawienia kolumny które trzeba dokończyć tak żeby zagrały dobrze.
Kolumny( 2 sztuki) maja wymiary 52 cm wysokości, 46 cm szerokości, 28 cm głębokości.( wszystkie wymiary mierzone w środku dla tych co by chcieli obliczyc litraż)
Mam do tego głośniki wysoko-tonowe GDWT 12-19/150 tonsila
chciałbym zamontować w nich nisko-tonowe STX GDN-30-200 4 lub 8 omów ale tu pojawia sie pierwsza nieścisłość,
jeżeli wybrałbym 4 omowy głośnik nie bardzo pasował by on do górki która ma 8 omów a chciałbym żeby kolumny grały jak najgłośniej niestety mam do napedu tylko behringera PMH 1000 2x200 wat przy 4 omach robiąc kolumnę 8 omową behringer dysponuje już mocą tylko 150 wat.
Co robić dalej z tymi paczkami?
Jakie głośniki wstawić???( ostrzegam mam kasy tylko na STX- tzn. 110 zł za sztukę)
A i najważniejsze (albo i nie)
Zastanawiałem się nad zwrotnicą do tego zestawu firmy JANBO czy ma ktos lepszy pomysł?
Jak to zestroic zeby dobrze to zagrało?
Mam po 2 bass refleksy 8 cm średnicy na kolumnę ale jeszcze nie montowałem.
Ostrzegam wszystkich jestem BARDZO BARDZO poczatkującym grajkiem który by chciał kolumny tanie ale dobrze brzmiące.( nie mam zielonego pojęcia jak to pogodzić)
Moje pytanie to jaki głośnik wstawic w ten zestaw, jakie zwrotnice, jak zestroić ten zestaw zeby kolumny były dobrze brzmiące.
Wszystkim bede bardzo wdzięczny za pomoc.
( głośnik średnio-tonowy się już nie zmieści dlatego kolumny muszą być 2-drożne)
Pozdrawiam.
Mam do przedstawienia kolumny które trzeba dokończyć tak żeby zagrały dobrze.
Kolumny( 2 sztuki) maja wymiary 52 cm wysokości, 46 cm szerokości, 28 cm głębokości.( wszystkie wymiary mierzone w środku dla tych co by chcieli obliczyc litraż)
Mam do tego głośniki wysoko-tonowe GDWT 12-19/150 tonsila
chciałbym zamontować w nich nisko-tonowe STX GDN-30-200 4 lub 8 omów ale tu pojawia sie pierwsza nieścisłość,
jeżeli wybrałbym 4 omowy głośnik nie bardzo pasował by on do górki która ma 8 omów a chciałbym żeby kolumny grały jak najgłośniej niestety mam do napedu tylko behringera PMH 1000 2x200 wat przy 4 omach robiąc kolumnę 8 omową behringer dysponuje już mocą tylko 150 wat.
Co robić dalej z tymi paczkami?
Jakie głośniki wstawić???( ostrzegam mam kasy tylko na STX- tzn. 110 zł za sztukę)
A i najważniejsze (albo i nie)
Zastanawiałem się nad zwrotnicą do tego zestawu firmy JANBO czy ma ktos lepszy pomysł?
Jak to zestroic zeby dobrze to zagrało?
Mam po 2 bass refleksy 8 cm średnicy na kolumnę ale jeszcze nie montowałem.
Ostrzegam wszystkich jestem BARDZO BARDZO poczatkującym grajkiem który by chciał kolumny tanie ale dobrze brzmiące.( nie mam zielonego pojęcia jak to pogodzić)
Moje pytanie to jaki głośnik wstawic w ten zestaw, jakie zwrotnice, jak zestroić ten zestaw zeby kolumny były dobrze brzmiące.
Wszystkim bede bardzo wdzięczny za pomoc.
( głośnik średnio-tonowy się już nie zmieści dlatego kolumny muszą być 2-drożne)
Pozdrawiam.