Witam
Komputer Dell Optiplex150 , 1,13 GHz
256 Ram
dysk Maxtor 40GB 7200 rpm /ata 133
Wyżej wymieniony komputer w oryginalnej konfiguracji nie posiadał cd -rom-u , wtedy jeszcze dysk był widziany przez BIOS , próbowałem podpiąć zwykły cd rom z normalnego komputera ATX na czas zainstalowania systemu , niestety Dell go nie widział , ani na kanale przeznaczonym dla cd -romu, ani na kanale przeznaczonym dla dysku.
Stwierdziłem, że trzeba uaktualnic Bios i podłączyłem dysk z powrotem
i od tej pory Dell nie potrafi go wykryć, na żadnym kanale , na różnych taśmach w różnych konfiguracjach, to samo stało sie ze stacją dyskietek , jakis czas temu, ale sie zbytnio nie przejąłem, ale teraz to zostałem bez żadnego napędu i bez mozliwosci zrobienia czegokolwiek, dodam jeszcze że resetowałem BIOS i to także nie przyniosło żadnych efektów.
Jezeli ktos byłby w stanie mi pomóc to baaardzo Proszę.
i z góry Dziękuję
Pozdrawiam
Komputer Dell Optiplex150 , 1,13 GHz
256 Ram
dysk Maxtor 40GB 7200 rpm /ata 133
Wyżej wymieniony komputer w oryginalnej konfiguracji nie posiadał cd -rom-u , wtedy jeszcze dysk był widziany przez BIOS , próbowałem podpiąć zwykły cd rom z normalnego komputera ATX na czas zainstalowania systemu , niestety Dell go nie widział , ani na kanale przeznaczonym dla cd -romu, ani na kanale przeznaczonym dla dysku.
Stwierdziłem, że trzeba uaktualnic Bios i podłączyłem dysk z powrotem
i od tej pory Dell nie potrafi go wykryć, na żadnym kanale , na różnych taśmach w różnych konfiguracjach, to samo stało sie ze stacją dyskietek , jakis czas temu, ale sie zbytnio nie przejąłem, ale teraz to zostałem bez żadnego napędu i bez mozliwosci zrobienia czegokolwiek, dodam jeszcze że resetowałem BIOS i to także nie przyniosło żadnych efektów.
Jezeli ktos byłby w stanie mi pomóc to baaardzo Proszę.
i z góry Dziękuję
Pozdrawiam
Moderowany przez TONI_2003:Zmieniłem temat postu!