Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Piec gitarowy problem

06 Sty 2006 10:41 1044 4
 • Poziom 15  
  Witam serdecznie w Nowym Roku
  Mam taki proglem zakupiłem na Allegro coś takiegozdjęcie 2 (Opis sprzedającego - WZMACNIACZ I PRZEDWZMACNIACZ W JEDNEJ OBUDOWIE WŁASNEGO WYKONANIA Z SZEŚCIOMA WEJŚCIAMI AUDIO ( NA PRZEDWZMACNIACZ I WZMACNIACZ). WYJŚCIE NA GŁOŚNIKI STANDARDOWE. REGULACJA GŁOŚNIK LEWY - PRAWY, REGULACJA GŁOŚNOŚCI, REGULACJA TONÓW WYSOKICH I NISKICH,. ROZMIAR (WYS X SZER X DŁ) 80 X 270 X 240. KOLOR CZARNY. OBUDOWA METALOWA OKLEJONA. NORMALNE ŚŁADY UŻYTKOWANIA. MOC MUZYCZNA 2x50W RZECZYWISTA 2x25W. ) i wsadziłem do takiej obudowy(zdjęcie 1)
  Przed demontażem orginału było Ok na tomiast teraz przy podkręceniu VOL buczy i po dotkinięciu strun robi CYT!
  Co może być tego przyczyną
  Pozdrawiam
 • Poziom 32  
  Witam!
  Jeśli przedtem potencjometry były przykręcone do metalowej płyty połączonej z masą wzmacniacza, to musisz zrobić tak samo.
  Cześć!
 • Poziom 15  
  Wykonałem połaczenie z masą z tyły panela nakleiłem grubą aluminiową folię i podłączyłem do masy
 • Pomocny post
  Poziom 43  
  No i jakie wnioski a nie ponaglaj tu ludzi (post skasowałem)

  Słuchaj problem może być bardzo złozony i tego nie da się tak łatwo opisac. nie dotyczy samych podzespołów. Po za tym nie wiemy dokładnie co zrobiłeś. Tylko ty dokładnie wiesz.

  Generalnie jest tak wejścia i potencjometry są na Chasis czyli blasze obudowy, mogą tak być pod warunkiem, jesli obudowa nie styka się z masą zasilająca w więcej niż w 1 miejscu. W przeciwnym wypadku obudowa bedzie wzmacniała buczenie Wyjścia głosnikowe nie moga być na obudowie metalowej.

  Najlepiej jakbyś uziemił całość blacha do 0 albo neutralnego kabla w sieci trójzyłowej albo inne sposoby (to powinno zniknąć cykanie)

  prawdopodobnie przy przeróbce zlaczyłes zapętliłeś masy.
 • Poziom 15  
  Ok będe szukał błędu może masz rację z tą masą ale nic więcej nie dodałem tylko pzreniosłem potencjometry z płytki na chasi zapomocą tasiemki chasi jest z tworzywa więc ekranowałem je od tyłu polią alu, wykonałem też ekran obudowy w obrębie wzmacniacza nie wiem czy dobrze zrobiłem. A głośniki są wlutowane bezpośrednio do płytki w miejsce poprzednich gniazd, głosniki znajdują się wewnątrz obudowy.
  A i zmienił się design całości teraz wygląda tak