Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Potrzebny Pewny Wsad do Blaupunkt Boston CC20 pamięć 93C46

07 Sty 2006 19:46 2649 29
  • Poziom 13  
    Mam problemy z wsadem ściągnąłem z elektrody i żaden nie działa. Radio zachowuje się tak jak by wogule nie było pamiąci bo ją wyciągałem i czy jest włorzona czy nie to tak samo Proszę o naprawdę działający wsad!
  • Pomocny post
    Poziom 32  
    Z tego co pamiętam to ten model z wyciągnięta pamięcią pokazuje ---. Jeśli ładujesz w pamiec wsad z zablokowanym kodem bądz z wyzerowanym licznikiem to masz standardowy problem 8V (dwa tranzystorki :) )
  • Poziom 13  
    Dzięki za odpowiedz
    Faktycznie mam taki problem powiedz proszę dokładnie o co chodzi z 8V i dwoma tranzystorkami jak po kolei się do tego zabrać POMOCY
  • Poziom 43  
    Jak na razie to normalne zachowanie radia z zablokowanym licznikiem błędów. Zamiast podkładać co jest karygodne pomyśl nad tym co jest w pamięci.

SławeK
  • Poziom 13  
    dzieki slawek za info faktycznie masz racje z tym ze ja nie wiem co tam jest bo niestety nie zrobilem backupu:( teraz mam duzo wsadow niby do tego modelu z tym ze ciagle mam te 3 kreski co najlepiej zrobic jak pomyslec jak sie kierowac???

dziekuje za wszelkie rady

pozdrawiam

Mariusz
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    No to zemściło Ci się partackie podejście i teraz masz zabawę. Jest jeszcze kilka pułapek w tym co robisz, jedna w trybie programowania, druga w komunikacji z procesorem, trzecia w zawartości pamięci... oj czarno to widzę przy takiej wiedzy jaką masz a założę się że przynajmniej jeden z kilku znalezionych wsadów był dobry ale....jw.

SławeK
  • Poziom 13  
    Bardzo proszę o podpowiedz poniewarz w temacie radi samochodowych jestem troszkę jeszcze niezbyt przecież jak coś się zaczyna zawsze jest trudno!
  • Poziom 32  
    Nie jest trudno tylko trzeba najpierw przeczytać odpowiednią lektórę na dany temat. Skoro dopiero zaczynasz w tym temacie to radzę bys wpisał w wyszukiwarke tutaj na forum dany model radia a naprawde dużo znajdziesz ciekawych informacji które pomoga ci robić dużo usterek w kilka minut.
    Nie pomogę dalej bo sam napisałeś "dopiero zaczynam" to dla tywojego dobra ;) a ten temat i to co Sławek pisze jest dość częsta usterką. Ja już naprowadziłem gdzie trzeba szukac i na jakiej gałęzi. Miernik w dłoń i do dzieła.
  • Spec od car audio
    Poszukaj i sprawdź BC 337 (zasilanie ) 6C (npn smd) i Z8 (smd). Na emiterze 6C powinno być ok.8.5V . Choć prawda jest taka,że gdy brak tego napięcia, kod powinien dać się ustawić bez możliwości zatwierdzenia go.Podejrzewam,że masz więcej uszkodzeń w tym radiu.Nic nie mówisz co aktualnie masz na wyświetlaczu.
  • Poziom 32  
    Jeśli dwa ubite to napewno --- jeśli jeden z nich (nie pamiętam który) to włączy się kod ale klawiatura będzie chodzić w zwolnionym tępie.
  • Poziom 13  
    Na tranzystorze jest 9v a na wyświetlaczu nadal kreski i klawiatura nie działa!
    Ale przez co by mogły by się uwalić te tranzystory skoro radio działało potem brat mi je zakodował i zmieniłem tylko wsad ściągnięty z elektrod?
  • Poziom 32  
    I tu popełniłeś wielki błąd gdyż pracuje się na orginale!!!!!!!!!!!!!! Zawartość pamięci to nie tylko cod ale jeszcze kupe innych funkcji. Jesli masz zapisany orginał na dysku to wgraj go zpowrotem i odczekaj aż poprosi o kod. Jesli nie zapisałeś na dysku to szukaj aż znajdziesz
  • Poziom 13  
    Nie zapisałem go nigdzie a meczę się już z tym tydzień i nic już nie mam pomysłu skąd wziąć oryginalny wsad!
  • Poziom 43  
    Oryginalnego nie znajdziesz, możesz znaleść działający, lepiej lub gorzej a nawet tak że na pierwszy rzut oka radio będzie działać idealnie, ale na pierwszy rzut oka tyko. Sprawdź tryb zapisu i bardzo dokładnie połączenia pamięci z procesorem wg schematu, tu jest pułapka dla maluczkich.

SławeK
  • Poziom 13  
    Mam załadowany wsad w którym przed kodem jest 73 a po kodzie C2. Radio mam włączone od rana z nadzieją że znikną trzy kreski a pojawi się napis COD i nic!!!!!!!!!!! Połączenie procesora z EEpromem jest OK!!!!!!!!
  • Poziom 43  
    Eee. Problem z zapisem pamiątek uWire opisał kiedyś dokładnie Jano2300. Wiele zależy od programatora którego używasz, mądrzejsze mają fukcję SwapByte. Poczytaj posty tego kolegi to wiele się dowiesz.A co do połączeń to jest w nim zworka z cyny którą wielu usuwa wylutowując pamięć.

SławeK
  • Poziom 12  
    Napisz o dalszych postępach mam takiego na stole to może się do czegoś przyda
  • Poziom 13  
    Czy to chodzi o zworkę która jest między 6 a 7 nóżką pamięci bo od tych nóżek nigdzie nie idą ściężki. A tak po za ty programuję willemem!

Dodano po 8 [minuty]:

to jest tam ta zworka? A jeśli masz takiego na stole to morze masz czym zczytać zawartość EEproma
  • Poziom 30  
    Hmm, wszyscy się głowicie nad jakimiś usterkami, jakimiś Wsadami (ciekawe co to jest), a może kolega po prostu nie podłączył dwóch plusów ??
  • Poziom 13  
    Są już dawno podłączone!!!!!!
  • Spec od car audio
    Eeee Willem jak za 20 zł to jeszcze nie tragedia. Trochę go pomęczyć, poprzerabiać dużo myślenia i od biedy może być. Co prawda do szeregowych nadaje się jak byk do dawania mleka, ale równoległe to chyba nic taniego nie ma jako alternatywa.
  • Poziom 13  
    Willem mi to programuje a jak robię weryfikację to jest to samo co zaprogramowałem więc chyba ok!
  • Poziom 43  
    Owszem, jest ok ale nie jest to to co radio by chciało. Jak zrozumiesz co się dzieje w tym plikiem będziesz się śmiał. A widzę że nie czytałeś dogłębnie tego w linku który Ci podałem, taka metafizyka pliku. ;) Paradoks, plik dobrze odczytany jednym programatorem i dobrze zapisany drugim programatorem nie pasuje do radia ale jak sam na to wpadniesz to lepiej zapamiętasz a po drodze więcej się nauczysz.

SławeK
  • Poziom 27  
    willem sie wyklada na rodzinie 93....co do binow....to zamieszczajac plik na forum nikt nie pisze czym czytal....a jesli czytal normalnym programatorem a ty chcesz wrzucic willemem to 100 na 100 masz kaszane a nie zawartosc....chyba ze "obkercisz" bajty...to moze sie uda willemem
  • Poziom 13  
    Z Swap Byte chodzi o to że on zamienia pary komurek?

Dodano po 1 [godziny] 10 [minuty]:

Zastosowanie w programatorze funkcji Swap Byte nic nie dało!!!!!!!!
  • Poziom 43  
    O to jest Willem ! Spróbuj to zrobić ręcznie, to tylko 128 bajtów.
    A po drugie, zacznij myśleć, czytać i poznać znaczenie kilku znanych komórek to pewnie znajdziesz prostszy sposób i w pół godziny sobie poradzisz, dla mnie to 5 min w sumie roboty.

SławeK
  • Poziom 32  
    Hym myśle że każdy programator jest dobry do swoich celów jak się go zna od podstawy "podstaw działania" - jak działa, jakie oprogramowanie itp. Druga rzecz to znajomośc każdej pamięci i wszystkiego co z nie związane. Trzecia rzecz to zasada programowania itp.
    93c46 jest banalnie prostą kostką do zrobiebienia tylko trzeba wiedzieć co się robi :P
  • Poziom 13  
    Radyjko udało mi się już zrobić programatorem na LPT bez zadnych lelmentów tylko LPT i 93c46 i program pod dos.
    Dzięki wszystkim!