logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Gdzie znaleźć wsad EEPROM do radia Kenwood KDC-7090? Radio wyłącza się co 30 min

fryc45 08 Sty 2006 16:25 1848 7
REKLAMA
  • #1 2159638
    fryc45
    Poziom 11  
    Posty: 6
    witam potrzebuje wklad eepromu do kenwwod kdc 7090 gdzie moge znalesc albo jak ktos ma to prosze o pomoc place jak za prezydenta. radio wylancza sie po 30 minutach potem gdy wylacze i wlacze zasilanie i gra znowu 30 min.co mam zrobic walnac o sciane tym radiem
  • REKLAMA
  • #2 2159696
    iNTELL
    Poziom 30  
    Posty: 1876
    Pomógł: 69
    Ocena: 45
    Za którego ?? Wałęse, Kwacha czy Kaczora ?? :D
    A z oryginałem co się stało ??
  • REKLAMA
  • #3 2159746
    acygana
    Poziom 13  
    Posty: 97
    Pomógł: 3
    Ocena: 3
    Posiadam do kdc7090r, jeśli potrzebny proszę dać znać to go wrzucę, ale ten do kdc 7090 jest na forum bo go widziałem bo ostatnio robiłem kdc7080
  • REKLAMA
  • #4 2159929
    damiancz
    Moderator Radia Samochodowe
    Posty: 4977
    Pomógł: 475
    Ocena: 1402
    Może spasuje , najlepiej naprawdę użyć oryginału :D
    Załączniki:
    • KEN7090D.ZIP (242 Bajtów) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
  • REKLAMA
  • #5 2163473
    peterki
    Poziom 11  
    Posty: 34
    Ocena: 1
    po pierwsze to jest to radio w menu którego jest opcja wył.radia po zadanym czasie, po pierwszym uruchomieniu radia(podłączeniu do zasilania trzeba to przestawić)
    po drugie radio posiada kod, kod można zdjąć poprzez ustawienie odpow. kom. Licznika Błędu. Złe ustawienie LB będzie powodowało właśnie wył.
    radia po 20 , 30 min. eeprom jest w głowicy UKF
  • #6 3215244
    Artu
    Poziom 12  
    Posty: 104
    Ocena: 4
    Wiem że odświeżam temat, ale jak by ktoś miał ten problem co kolega fryc45 to proponuje zmienić kość pamięci. Moja kostka 24C01A była uszkodzona, nie dało rady jej zaprogramować, ale można było odczytać. Wstawiłem 24C02 z wsadem z 24C01A oryginał i wszystko gra.
  • #7 3219773
    orion
    Poziom 23  
    Posty: 924
    Pomógł: 29
    Ocena: 136
    A programowałeś czym ? pewnie icprog albo cymś jeszcze ciekawszym :)
  • #8 3220571
    Artu
    Poziom 12  
    Posty: 104
    Ocena: 4
    JDM soft PonyProg i icProg. ale jak pisałem uruchomiłem i działa elegancko.

Podsumowanie tematu

✨ Problem dotyczy radia Kenwood KDC-7090, które wyłącza się po około 30 minutach pracy, a następnie działa ponownie po wyłączeniu i włączeniu zasilania. W dyskusji zwrócono uwagę, że w menu radia może być ustawiona opcja automatycznego wyłączania po określonym czasie, którą należy wyłączyć. Radio posiada również kod zabezpieczający, który może powodować wyłączanie przy nieprawidłowym ustawieniu licznika błędu. Uszkodzona kość pamięci EEPROM (np. 24C01A) może być przyczyną problemu; zalecane jest jej wymienienie na kompatybilną, np. 24C02 z odpowiednim wsadem. Programowanie EEPROM można wykonać za pomocą narzędzi takich jak PonyProg czy icProg. Wymiana lub użycie oryginalnego wsadu EEPROM jest kluczowa dla prawidłowego działania radia. Wspomniano także, że EEPROM znajduje się w głowicy UKF radia.
REKLAMA