Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Play InternetPlay Internet
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

technics RS-B775 problem z klawiaturą

10 Sty 2006 05:22 1070 7
  • Admin grupy audio
    Witam

Mam problem z klawiaturą w deku Technics RS-B775.

Problem jest taki:

Początkowo nie wszystkie funkcje (play, << , >> , itp.) zaskakiwały od razu (trzeba było kilka razy wciskać klawisz żeby sie włączyło).

Stwierdziłem że wina może leżeć po stronie zużytych microswich-ów, niestety z braku oryginalnych kupiłem takie które pasowały (załączały w ten sam sposób), po wymianie na te nowe klawiatura wogóle przestała reagować.
    Dodam ze oryginalne swiche miały od spodu zworki łączące ze sobą dwie ścieżki ( nie wiem po co ) zworki zastąpiłem kawałkami drutu.

Czy ktoś jest w stanie mi pomóc ??
  • Play InternetPlay Internet
  • Poziom 22  
    Wymienione switche też prawdopodobnie mają zwory w środku. Dając dodatkowe zworki mogłeś zewrzeć jeden z klawiszy-wtedy procesor nie obsługuje klawiatury.
  • Play InternetPlay Internet
  • Admin grupy audio
    Witam

no właśnie kłopot w tym ze zwór nie mają (dlatego dolutowałem) stare swiche maja łacznie 6 nóżek (2 to zwory), a nowe standartowo 4 nogi.

wieczorem postaram sie wrzucic fotki dla jasności sytuacji

Pozdrawiam
  • Poziom 22  
    Aby się upewnić co do poprawności montażu zworek, załóż stare łączniki-mogła się pojawić dodatkowa usterka.
  • Admin grupy audio
    Wiesz niebardzo jest to możlwie poniewaz przy demontażu niektóre sie uszkodzły (odpadły zworki albo poprostu sie rozpadły ze starości). Mysle ze gdyby wina była po stronie zwarcia na którymś swichu to pewnie by wyświetlal errora na wyświetlaczu, a gdyby byla przerwa na którymś to inne by działały (matrycowy układ klawiatury). Co Ty o tym myślisz ??

Pozdrawiam
  • Pomocny post
    Poziom 22  
    Jeśli jest błąd to może nie obsłużyć danej kolumny lub wiersza. A co do Technicsa to bardziej popularne jest rozwiązanie na ADC-drabinka rezystancyjna. W takim przypadku może obsłużyć klawisze na początku dzielnika a ostatnich nie widzi. Ale najprościej to sprawdziać co się dzieje na switach
  • Admin grupy audio
    Witam

Masz racje klawiatura jest zrobiona z drabinki R. Dzięki temu ze mi nasunąłes ta możliwość sprżęt juz działa, była przerwa w obwodzie masy (pękła scieżka posczas lutowania zworki).

Dzięki pozdrawiam

Artur
  • Poziom 2  
    P.S. Proszę o usunięcie mojej wypowiedzi - nie do końca jest zgodna z tematem.