logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

podłączenie discmena do radia samochodowego lub głośników??

mortis1 10 Sty 2006 16:49 1335 3
REKLAMA
  • #1 2166772
    mortis1
    Poziom 2  
    Posty: 3
    Czy podłączenie discmena do radia samochodowego lub głośników jest możliwe? Jak to zrobić i jak podłączyć to do zasilania w zapalniczce?Pomocy.
  • REKLAMA
  • #2 2166883
    damiancz
    Moderator Radia Samochodowe
    Posty: 4973
    Pomógł: 475
    Ocena: 1402
    Do radia tak przez wejście liniowe o ile go ma lub na podstawie schematu można dorobić lub jeśli radio jest z odtwarzaczem kaset poprzez wkładaną zamiast kasety kasetę adapter :D bezpośrednio do głośników niestety nie ma takiej możliwości :cry: Podłączając się do zasilania w zapalniczce musisz pamiętać o zredukowaniu napięcia na takie jakie jest potrzebne do discmana , są kable gotowe w sprzedaży lub można samenu zrobić odpowiedni stabilizator , z praktyki powiem ci że niestety :cry: bywają duże kłopoty z zakłóceniami poprzez zasilanie więc warto rozważyć zasilanie dismana z akumulatorków
  • REKLAMA
  • #3 2167064
    Andiv
    Poziom 32  
    Posty: 2183
    Pomógł: 141
    Ocena: 451
    Dismana bezpośrednio do głośniczków nie podłączysz, ale przez jakiś prosty wzmacniacz jest to całkiem możliwe. Np. jakiś prosty układ na TDA2003. 30W Powinno w zupełności wystarczyć. Pozdro
  • #4 2167741
    djlj24
    Spec od car audio
    Posty: 13533
    Pomógł: 1104
    Ocena: 1323
    Heh jak uzyskasz 30W z TDA2003 w samochodzie to nie mam pojęcia.
REKLAMA