logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Napięcie w Kanadzie: jakie jest napięcie siły i rodzaj sieci?

inatel 10 Sty 2006 18:35 17560 8
REKLAMA
  • #1 2167100
    inatel
    Poziom 13  
    Posty: 93
    Pomógł: 4
    Ocena: 11
    Czy ktoś wie jakie jest stosowane napięcie w Kanadzie?, oprócz tego jakie jest w gniazdkach (prawdopodobnie 110V lub 120V) ale chodzi mi o "siłę" (u nas 400V) i jaki rodzaj sieci?
  • REKLAMA
  • Pomocny post
    #2 2167435
    JAFO
    Poziom 25  
    Posty: 710
    Pomógł: 74
    Ocena: 152
    No to policz sobie:
    Napięcie fazowe sieci to 110V
    Międzyfazowe to: 110Vx√3=
  • REKLAMA
  • #3 2167637
    inatel
    Poziom 13  
    Posty: 93
    Pomógł: 4
    Ocena: 11
    Czyli 190V. Czy jest jakaś możliwość zasilania ich napięciem sprzęt o mocy 40kW(400V)
  • #4 2167783
    jdjan1
    Poziom 26  
    Posty: 470
    Pomógł: 124
    Ocena: 169
    Transformator

    Jan
  • REKLAMA
  • Pomocny post
    #5 2167933
    Tuning Marek
    Poziom 22  
    Posty: 655
    Pomógł: 28
    Ocena: 109
    witam oj nie zgodziłbym się ja pracuję w firmie kanadyjskiej i przychodza maszyny z Kanady i podłaczmy je także uwaga sa różne napięcia miedzy fazowe 550 lub 480 , 540 a jeszcze ameryka ma też inaczej podobnie ale się różni wiadomo ze my używamy transformatorów do podniesienia napiecia ale czasami silniki się grzeją bo oni maja 60 hz dziękuję
  • REKLAMA
  • #6 2168018
    jdjan1
    Poziom 26  
    Posty: 470
    Pomógł: 124
    Ocena: 169
    Witam

    Tuning Marek napisał
    Cytat:
    silniki się grzeją bo oni maja 60 hz dziękuję


    Większość obecnie produkowanych silników jest przystosowanych do pracy 50/60 Hz (sprawdzić na tabliczce znamionowej!). Wiąże się to oczywiście ze zmianą prędkości obrotowej (kątowej) i mocy silnika - te dane są również podane na tabliczce znamionowej.

    Pozdrawiam

    Jan
  • #7 2168490
    Konto nie istnieje
    Konto nie istnieje  
  • Pomocny post
    #8 2175293
    G.Matras
    Poziom 12  
    Posty: 83
    Pomógł: 1
    Ocena: 14
    Cześć
    Mieszkam i pracuje jako elektryk w Kanadzie
    Napięcie w fabrykach wynosi 600 V
    W Usa 480V.
  • #9 2187515
    Tuning Marek
    Poziom 22  
    Posty: 655
    Pomógł: 28
    Ocena: 109
    Witam wszystkich ja pisze , ze maszyny które podłączamy mają różne napięcia począwszy od 545 , 560, nawet 575 a wiem , że oisza na tabliczkach znamionowych także nie spotkałem się tylko z napieciem 600V , a jesli chodzi o to , że pisałem że silniki sie grzeja to fakt są to maszyny ktore maja rózny wiek produkcji i tylko i wyłacznie pisze 60 Hz a my radzimy sobie z tym dając troszkę wyzsze napięcie śa to maszyny frezarki , dłutownice, szlifierki, itp Barber Colman, Toyoda, Cincinati , Heald , Dainici dziękuję to tak krótko jesli macie pytania prosze pytać dzięki

Podsumowanie tematu

✨ W Kanadzie standardowe napięcie fazowe w sieci niskiego napięcia wynosi około 110-120 V, a napięcie międzyfazowe jest obliczane jako 110 V × √3, co daje około 190 V. Jednak w zastosowaniach przemysłowych stosuje się wyższe napięcia międzyfazowe, typowo 480 V, 540 V, 550 V, 560 V, a nawet do 600 V, zależnie od regionu i rodzaju instalacji. W USA standard przemysłowy to zazwyczaj 480 V. Sieć w Kanadzie pracuje z częstotliwością 60 Hz, co może powodować przegrzewanie się silników zaprojektowanych na 50 Hz. W praktyce stosuje się transformatory do podnoszenia napięcia z 110-120 V do wyższych wartości wymaganych przez maszyny przemysłowe o mocy do 40 kW i więcej. Silniki często są przystosowane do pracy zarówno na 50 Hz, jak i 60 Hz, co jest podane na tabliczkach znamionowych. Wśród maszyn używanych w kanadyjskich zakładach wymienia się frezarki, dłutownice, szlifierki oraz urządzenia marek takich jak Barber Colman, Toyoda, Cincinnati, Heald i Dainici.
Wygenerowane przez model językowy.
REKLAMA