Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Siemens C25 - brak głosu

25 Kwi 2003 08:44 1187 6
  • Poziom 22  
    Problem z Siemensem C25. Po upadku. Urwał się dławik ( chyba ) obok styków głośniczka. Wymieniłem na nowy, ale dalej niemam głosu. Pomiędzy stykami powinna być rezystancja około 330k a ja mam przerwę. Ma ktoś może schemat ideowy do tego telefonu lub wie gdzie leży ?

Pozdrawiam.
  • Poziom 17  
    Podlacz jeden styk glosniczka do masy to dzwiek powroci. Co prawda nie jest to najlepsze rozwiazanie na miare fachowca ale pomaga. Sila dzwieku jest nieco nizsza, zalezy jeszcze jaki model Siemensa, jesli ten z duzym dlawikiem w gornej czesci sluchawki to powinno pomoc podlutowanie go, natomiast jesli taki z dwoma malutkimi dlawiczkami to zrob jw. i pomoze...
  • Poziom 43  
    Kiedyś z tym walczyłem i ktoś umieścił na tej grupie ładne zdjęcia. Poszukaj ich , jest tam prosto wyjaśnione co i jak.

SławeK
  • Poziom 22  
    Niestety. Dławik wlutowałem nowy i z tej strony jest OK. Natomiast nie bardzo wiem do czego powinien byc podłączony drugi styk głosniczka. Zwarcie go do masy nie pomaga.
  • Poziom 17  
    A sprawdzales sam glosnik, moze on jest uszkodzony, tez czesto siadaja.
    Proponuje jeszcze sprawdzic jak phonik zachowuje sie z zestawem sluchawkowym...