logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Golf 2 1.6 gaźnik - nierówne obroty na zimnym silniku, szarpanie

pisu3 13 Sty 2006 23:14 2372 5
REKLAMA
  • #1 2177874
    pisu3
    Poziom 11  
    Posty: 10
    Ocena: 1
    witam!!! mam golfa 1.6 w gaźniku.. i mam taki problem ze jest naprawde uciazliwy.!! jak ide rano po samochod do garazu i zapalam to pieknie zapalam i jest ok.. tylko tu zaczynaja sie schody.!! na poczatku ma duze obroty i tak jakby troszke wył.. a potem nagle spadaja obroty do minimum i go tak szarpie.. i tzreba gazowac zeby sie rozgrzał.!! a jak sie rozgrzeje t potem snsanie sie włancza i chodzi dobrze.!! a jak sie rozgrzeje to jak marzenie autko.!!! pomozcie.!! z gory dziekuje.!!!:?:
  • REKLAMA
  • #2 2177990
    slowmot
    Poziom 19  
    Posty: 276
    Pomógł: 19
    Ocena: 40
    Na początek napisz który to gażnik-pierburg?
  • REKLAMA
  • #3 2178020
    pisu3
    Poziom 11  
    Posty: 10
    Ocena: 1
    ten gaźnik to pierburg.. a mam tez dokładne dane tego gaznika czy model.??

    Dodano po 4 [minuty]:

    a dokładniej.. to te dane dotyczace mojego gaznika..
    Gaźniki Pierburg 2 E 2

    1. przelot 2. przelot

    Średnica gardzieli 22 mm 26 mm

    Dysze

    - główna paliwa 107,5 127,5

    - paliwa biegu jałowego 42,5 -

    Rurka emulsyjna Ć 0,75-1,05 mm Ć1,05 mm

    Prędkość obrotowa biegu jałowego

    - do modeli 1985 950 +/- 50 obr/min

    - od modeli 1986 750 +/- 50 obr/min

    Zawartość CO 1,0 +/- 0,5%
  • REKLAMA
  • #4 2178078
    wojtula11
    Poziom 18  
    Posty: 201
    Pomógł: 18
    Ocena: 22
    Jeżeli jest to faktycznie gaźnik 2E2 sprawdź szczelność podciśnienia w korektorze ssania ( czarna puszka na dwa wężyki podciśnieniowe ) . Jeżli jest uszkodzona nie robi uchylenia przesłony ssania i może zalewac silnik , stąd te niskie obroty. Gorzej jeżeli ktoś grzebał przy termiku woskowym i ruszył ustawienie podwyższonych obrotów , wówczas jest trochę zabawy aby to ustawić.
  • REKLAMA
  • #5 2178092
    pisu3
    Poziom 11  
    Posty: 10
    Ocena: 1
    tam nie było raczej nic nie grzebane.!!! a mozliwe jest to ze na tej pokrywie jesli te wezyi co tam dochodza sa lekko popekane..zparciałe lekko to moze byc te przyczyna.??

    Dodano po 48 [sekundy]:

    a moze byc te przyczna jakas dysza w gazniku.??
  • #6 2178124
    wojtula11
    Poziom 18  
    Posty: 201
    Pomógł: 18
    Ocena: 22
    Jeżeli nie wycieka plyn z węży to jeszcze nie tragedia , ale jak są sparciałe tak twierdzisz , warto wymienić żeby nie zrobiły niespodzianki.Jak mówisz ,że sparciałe są wężyki podciśnienia też należy je wymienić . Dysze raczej odpadają , jeżeli chodzi ok po rozgrzaniu . Ssanie jest sterowane i regulowane przesłoną - dysz w układzie" ssania " nie ma .
REKLAMA