logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Golf II 1.6 Pierburg 2EE - gaśnięcie silnika na wolnych obrotach, co sprawdzić?

synio142 06 Lis 2006 22:11 4193 13
REKLAMA
  • #1 3195993
    synio142
    Poziom 11  
    Posty: 8
    Ocena: 6
    Witam!
    mam problem z gaźnikiem 2ee a mianowicie z obrotami auto na wolnych obrotach mi gaśnie przeważnie kiedy się zatrzymuje,tylko wcisne sprzęgło i auto gaśnie przez miasto przejechac to koszmar na każdym skrzyżowaniu silnik odmawia posłuszeństwa wymienilem przewody podciśnienia,uszczelka gumowa podstawy gażnika jest ok i dalej mi gaśnie. Mechanicy mowią ze to wina nastawnika ale nastawnik jak jest uszkodzony to ma wysokie obroty u mnie jest odwrotnie,może to potencjometr przepustnicy,ale niewiem gdzie on się znajduje i czy jest wymienny.Czy ktoś mi może pomodz już niemam siły z tym gaźnikiem zastanawiam sie czy nie kupić gaźnika 2ee po regeneracji za 400zł ale niewiem czy to nie wyrzucanie pieniędzy w błoto proszę o pomoc :cry:
  • REKLAMA
  • #2 3196019
    domex32
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 6714
    Pomógł: 585
    Ocena: 2450
    Na bank jest to nastawnik przepustnicy w audi miałem ten sam problem, po puszczeniu gazu nastawnik powinien sie wysunąc i przytrzymac przepustnice aby obroty spadły powoli. Jezeli potencjometr sie uszkodzi to zwiększy sie spalanie, silnik bedzie szarpał ale nie powinien zgasnąc. Ten nastawnik będze za przepustnicą będzie podpierał to cięgło które zaczepiona jest linka, bedzie miał kształ takiej gruszki.... pozdro Cena tego wacha sie w granicach 100 do 120 zł
  • #3 3196079
    synio142
    Poziom 11  
    Posty: 8
    Ocena: 6
    A co myślisz o regenerowanych gaźnikach 2ee załatwi to sprawe bo mam okazję kupić za 4 stówki
  • #4 3196914
    domex32
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 6714
    Pomógł: 585
    Ocena: 2450
    Wiesz jesli masz tyle kasy na wywalenie to mozesz kupic regenorowany gaznik, ale w tym wypadku wymiana gruszki jest duzo tańsza i da ten sam efekt... pozdro
  • REKLAMA
  • #5 3217394
    b_shatter
    Poziom 11  
    Posty: 18
    Ocena: 2
    Zmierzyłeś potencjometr? Sprawdź jakie ma wartości. Acha zanim cos kupisz to spróbuj poluzować potencjometr. jest dociśnięty taka blaszką z ząbkiem, usuń go co umozliwi ci przestawianie potencjometru. Zobacz co sie dzieje jak bedziesz go przestawiał.
  • #6 3217412
    Konto nie istnieje
    Konto nie istnieje  
  • #7 3217526
    synio142
    Poziom 11  
    Posty: 8
    Ocena: 6
    przełozyłem potęcjometr z drugiego gażnika i nic nie pomogło jedyne co zauwazyłem to ze przy uruchomieniu silnika zimnego bardzo ładnie pracuje i ma równe obroty ale jek ruszę i zacznę uzywać sprzęgła auto gaśnie lub prawie gaśnie niewiem co jeszcze moge zrobić,sptóbuje polużnić potencjometr tak jak mi poradziłeś może jeszcze jakiś pomysł co do tej usterki bo ja już niewiem co robić

    Dodano po 4 [minuty]:

    Ps: Jak sprawdzić potencjometr i jego wartość?
  • #8 3217679
    b_shatter
    Poziom 11  
    Posty: 18
    Ocena: 2
    Hmm czyli po odpaleniu dziala Ok... tylko jak zaczniesz zmieniać obroty...
    A wymieniłeś krótkie rurki podciśnieniowe te pod filtrem powietrza?? sa 2 lub 3... w tym jedna idzie do nastawnika przepustnicy, może z nią jest coś nie tak?? Wyglada na to ze to jednak nastawnik przepustnicy. Zobacz czy po dodaniu gazu nastawnik sie przesówa.powinien sie wysunąć lekko a później powoli cofnąć zniżając powoli obroty do ok 900/min
    A co do mierzenia potencjometru to musze najpierw znaleźć w dokumentacji postaram się to zrobić jak najszybciej:)
    Acha i jeszcze jedno... sprawdz czy czasami nie jest dziurawy waz od pochlaniacza spalin czesto sie uszkadza na zagieciu z tylu gaznika(peka) moze zasysac lewe powietrze.
  • REKLAMA
  • #9 3217787
    synio142
    Poziom 11  
    Posty: 8
    Ocena: 6
    ok. jutro postaram się sprawdzic przewód może akurat to będzie przyczyną,zobacze też jak reaguje po polużnieniu potęcjometru.
    Pozdrawiam
  • REKLAMA
  • #10 3218839
    zbyniuś
    Poziom 26  
    Posty: 790
    Pomógł: 56
    Ocena: 418
    A przewód od serwa sprawdziłeś dokładnie?
  • #11 3224303
    synio142
    Poziom 11  
    Posty: 8
    Ocena: 6
    Witam
    Dziś próbowałem zciągnąć gaźnik i przypadkowo poruszyłem przewód od serwa usłyszałem syczenie,poruszałem go na boki i przy samym serwie przewód przepuszcza powietrze,czy to może być przyczyną wolnych obrotów?
  • #12 3224660
    b_shatter
    Poziom 11  
    Posty: 18
    Ocena: 2
    Jeżeli caly czas jest nieszczelny to ma duzy wpływ na niskie obroty. u mnie tez jak sie przekrzywi to troche syczy ale nomalnie trzyma podcisnienie. Jesli idzie na chwile zaslepic przewod podcisnieniowy serva to to zrób i zobacz jak sie beda zachowywaly obroty silnika. Nie polecam jeździc bez serwa bo hamulce sa takie jak w maluchu:P. Ogolnie sprawdz szczelnosc calego układu podciśnieniowego.
  • #13 3287488
    synio142
    Poziom 11  
    Posty: 8
    Ocena: 6
    Byłem dziś u mechanika i doszedł co dolega z moimi wolnymi obrotami,jednak to nie gaźnik ani serwo tylko SONDA LAMBDA w środe mi ją wymienią i wtedy napiszę czy to była faktycznie sonda.
  • #14 3302331
    synio142
    Poziom 11  
    Posty: 8
    Ocena: 6
    Witam!
    Sonde wymienił mi mechanik i podkręcił jakąś dysze rególacyjną w gaźniku która była zaplombo i auto nie do poznania żywsze obroty unormowane całkiem nie do poznania aż chce się jeździć koszt 150zł sonda +70 naprawa.
    220 to nie 400 za gaźnik który był doradzany przez mechaników bez pojęcia.
    POZDRAWIAM

Podsumowanie tematu

✨ Problem dotyczył gaźnika Pierburg 2EE w Volkswagenie Golf II 1.6, gdzie silnik gaśnie na wolnych obrotach, zwłaszcza podczas zatrzymywania się i używania sprzęgła. Wymieniono przewody podciśnienia oraz sprawdzono uszczelkę podstawy gaźnika, jednak problem pozostał. Dyskusja skupiła się na roli nastawnika przepustnicy, który powinien stabilizować spadek obrotów po puszczeniu gazu, oraz potencjometru przepustnicy, którego uszkodzenie może powodować szarpanie i zwiększone spalanie, ale nie gaśnięcie silnika. Sprawdzono potencjometr z innego gaźnika bez efektu. Zwrócono uwagę na możliwe nieszczelności przewodów podciśnieniowych, zwłaszcza przewodu serwa hamulcowego, które mogą wpływać na niskie obroty. Ostatecznie mechanik zdiagnozował uszkodzoną sondę lambda oraz zaplombowaną dyszę regulacyjną w gaźniku, których wymiana i regulacja przywróciły prawidłową pracę silnika i stabilne obroty. Koszt naprawy wyniósł około 220 zł, co okazało się bardziej opłacalne niż zakup regenerowanego gaźnika za 400 zł.
REKLAMA