Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Stary gramofon Unitry + amplituner kina domowego

14 Sty 2006 13:05 5070 10
 • Poziom 11  
  Witam!
  Pytanko, czy orientuje się ktoś gdzie można zakupić przejściówkę z din-a piątki na 2 chinche + uziemienie. Ja jestem "lajkonik" w tych tematach i wolę nie bawić się w lutowanie bo prędzej coś zepsuje.
  Ewentualnie może ktoś zrobił by taki kabelek za rozsądną cenę?
 • Poziom 19  
  zajzyj i zapytaj do najbliższego sklepu elekronicznego w twoim miescie lub nawet na alegro lub wogule w internecie poszukaj sa takie przejsciuwki i sa bardzo tanie , ale mozesz miec problem z odsłuchem płyt gramofonowych poniewaz twuj wzmacniacz moze nie miec przedwzmacniacza gramofonowego i z tym mozesz miec nie mały problem , do gramofonów sa specialne wejscia poprostu
 • Poziom 11  
  Na allegro zaglądałem, nie ma. Gramofon posiada wkładkę piezoelektryczną a amplituner to Philips FR 985 i posiada wejście Phono In oraz Phono GND(Przewód uziemienia gramofonu), tak przynajmniej jest napisane w instrukcji.
 • Poziom 17  
  Witam!
  Jeśli twój gramofon ma wkładkę piezo, to nie podłączaj go pod wejście PHONO, gdyż jest ono przystosowane dla wkładki magnetycznej i przez to będą bardzo duże zniekształcenia.
  Wkładka piezo ma duży poziom napięcia wyjściowego i dużą impedancję,blisko 1 MΩ.
  Podłącz pod wejście AUX lub TAPE, ale może trochę cicho grać.
  Można też, zrobić układ omijający korekcję wejścia PHONO, ale wymaga to już wyższej wiedzy na temat elektroniki.
 • Poziom 11  
  Nad podłączaniem będę myślał jak będę miał kabel. A tak na razie:
  Kabla mi brak!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Ale dzięki, sprawdzę.
 • Poziom 23  
  przejściówke można zrobić samemu. trzeba tylko znać wyprowadzenia DIN5. pozdrawiam
 • Poziom 11  
  Wolałbym nie robić tego samemu, nie znam się na tym wcale, ale jak nikt nie będzie w stanie mi tutaj pomóc to niestety pozostanie mi samemu się w to zagłębić:cry:
 • VIP Zasłużony dla elektroda
  Tomek242 napisał:
  Wolałbym nie robić tego samemu, nie znam się na tym wcale, ale jak nikt nie będzie w stanie mi tutaj pomóc to niestety pozostanie mi samemu się w to zagłębić:cry:


  "Rozpiskę" złącza DIN znajdziesz tu http://www.hardwarebook.net/connector/av/dinaudio.html
  Problemem może być wyprowadzenie przewodu do zacisku GND w amplitunerze, ponieważ konstrukcja tego typu gramofonu nie przewidywała takiej ewentualności.
  Zacisk GND wykorzystuje się wtedy, gdy sygnały z wkładki gramofonowej, są wyprowadzone osobno parami przewodów - z rozdzieloną masą obydwu kanałów.
  W Twoim gramofonie, masy obydwu kanałów są połączone razem i wyprowadzone na styku 2 gniazda DIN. Sygnały z lewego i prawego kanału wkładki są wyprowadzone na stykach 3 i 5.
  Żyły kabla zakończonego wtykami cinch podłączasz do styków 3 i 5 wtyku DIN, ekrany kabli łączysz razem i podłączasz do styku 2.

  GM

  P.S. Jeśli chcesz zacząć słuchać płyt winylowych, to radzę szybko "przestawić" się na gramofon z wkładką dynamiczną. Gramofony z wkładkami piezoelektrycznymi, to typowe "pilniki" do usuwania zapisu z płyt winylowych.
 • Poziom 11  
  Dzięki wszystkim za pomoc, mam w końcu to draństwo, jeśli ktoś potrzebuje info skąd to mam to zapraszam na priva, a wygląda to tak:
 • Poziom 23  
  a ten 3 kabelek bez RCA to do czego??
 • Poziom 11  
  Uziemienie, podłącza się go w moim amplitunerze do wejścia Phono GND(Przewód uziemienia gramofonu).