Po co on tu, to już wiadomo

ale na stronce z której pochodzi foto można doczytać :
"dobrze jest użyć dwóch lub nawet trzech tranzystorów mocy, połączonych równolegle" co zwiększa nam parametry . Do tego
BD282 jest tranzystorem typu PNP(zamienniki: 2N6107,{BD240 - parametry: 2A 100V}) (ceny w granicach 2 zł) I tu moje pytanie :
1) tak przy okazji : czy można przerobić układ aby dzałał z tranzystorami typu NPN ??
2) ale ważniejsze dla mnie jest jak podłączyć te PNP równolegle??
3) no i jeszcze dylemat mam bardzo dobre trafo z Uwy = 37V a w instrukcji do układu każą ograniczyć sie do 35V!! wiem że MAX napięcie katalogowe to 35V ale podobno można nagiąć granice stosując większe radiatory ... czy zgodzicie sie z tym ??