Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

zasilacz buforowy AWZ600 + Satel CA64

lordqpa 18 Sty 2006 23:52 2062 3
 • #1 18 Sty 2006 23:52
  lordqpa
  Poziom 24  

  Zastanawiam się nad sposobem podłączenia zasilacza buforowego AWZ600 jako zasilanie awaryjne zamiast samego akumulatora (alarm musi chodzić ok 3 dni bez zasilania z 220V).
  Czy podłączyć wyjcie zasilacza do złącza akumulatora w centrali bezpośrednio, czy dać diodę zabezpieczającą przed "ładowaniem" zasilacza?
  Sprzęt już zakupiony więc musze go wykorzystać.
  ---------
  EOF

  0 3
 • Sklep HeluKabel
 • #2 19 Sty 2006 08:37
  kasprzyk
  Specjalista elektryk

  Witam

  Nie zastanawiałeś się nad tym, żeby rozbić (podzielić) obciążenia ?
  Tzn - wszystkie czujki i osprzęt zasilić dodatkowym zasilaczem, samą centralkę pozostawić na jej własnym aku. 3 dni to nie jest dużo -ako na tak podłączonej płycie moim zdaniem "pociągnie" 4-5dni.
  Należałoby zliczyć "prądy", lub podłączyć i przetestować.

  Pzdr

  0
 • Sklep HeluKabel
 • #3 19 Sty 2006 13:11
  adamosk
  Poziom 15  

  jeżeli wydajność prądowa zasilacza w centrali jest wystarczająca by zasilać wszystkie urządzenia nie ma potrzeby stosować zasilacz dodatkowy. Z tego co piszesz potrzebne jest ci zwiększenie Ah akumulatora ?
  Czyli większy akumulator załatwia sprawę. należy pamiętać o zwiększeniu prądu ładowania (zworka na płycie głównej)
  Raczej powinien wystarczyć ci aku 17Ah - nie napisałeś ile jakich czujek jaki przewód jakie odległości.
  Jeżeli zrobisz sobie bilans prądowy wyjdzie wszystko

  A jeżeli już zasilacz dodatkowy to raczej w formie ekspandera jak juz wspomniał wczesniej Kasprzyk. Kontrola zasilania rzecz bardzo ważna :)

  0
 • #4 19 Sty 2006 13:46
  humek
  Poziom 32  

  sama centralka z klawiatura bedzie chodziła dlugo i ten wymóg o którym piszesz spełni.Jesli masz juz dodatkowy zasilacz to uzyj go do zasilania wszystkiego innego poza centrala np.czujniki itd.Jesli jest to rozbudowany system który ma duzo czujników a zatem wejść do których sa one przypisane to zaleca się zastosowanie expanderów wejsć z wlasnym kontrolowanym przez centralę zasilaczem o wydajnosći pradowej 2A do takiego expandera mozesz podłaczyc akumulator 17Ah .W tej samej obudowie co expander z zasilaczem mozesz tez umiescic juz expander bez zasilacza wtedy bedziesz miał dodatkowe nie 8 a 16 wejsć.Jeśli juz zastales system i ze wzgledów techniczno-finansowych nie mozna go rozbudowac expanderami to zastosuj tylko dodatkowy zasilacz do czujników, w tym przypadku nie bedziesz miał monitorowania stanu akumulatora.Natomiast warty uwagi jest fakt ze do jednego transformatora w obudowie centrali nie mozna dopinac dwóch lub wiecej płytek expanderów .kazdy expander musi miec odrebne trafo sieciowe.

  0