Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Sharp sf 2014 błąd L1. Przy kopiowaniu wciąga kartkę do połowy.

19 Jan 2006 14:37 1272 11
  • Level 10  
    Czy ktoś podpowie,przy kopiowaniu wciąga kartke do połowy,lampa skanera i silnik uruchamiają sie i STOP ,,pokazuje błąd L1.Testuje go 1-01 i nic sie nie dzieje,przy 1-02 pali sie symbol bebna i tonera,jestem całkowicie zielony w kserokopiarkach,
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Level 19  
    Nie mam dokładnie to tej kopiarki kodów , ale L1 to najprawdopodobniej
    błąd luster, względnie skanera,
  • Level 27  
    Witam

W serwisówce od sharpa 2020 błąd L1 oznacza :
    SCAN FORWARD PROBLEM. MOTOR, SENSOR, BOARD - wiec masz prawdopodobnie problem z zespolem skanującym.
  • Level 15  
    - co to znaczy, że przy 1-01 nic się nie dzieje? skaner nie rusza?
    - w 1-02 symbol bębna oznacza ze czujnik pozycji domowej skanera jest aktywny - jeżeli przesuniesz skaner ręcznie w bok powinien zgasnąć. Jeżeli nie gaśnie to czujnik do czyszczenia/wymiany. Analogicznie symbol tonera oznacza czujnik pozycji luster 4 i 5.
    - czy po przesunięciu skanera ręcznie i włączeniu maszyny wraca do pozycji startowej?
  • Level 10  
    przy 1-01 skaner nie rusza,jak go recznie przesune to nie wraca
  • Level 15  
    sprawdź czy działa silnik napędzający skaner -
    - czy są przejścia między parami uzwojeń?? (skorzystaj z serwisówki)
    - czy jest zasilanie silnika ??( odpowiedzialny układ IC107 na płycie )
    Najlepszym rozwiązaniem byłaby podmiana na inny - sprawdzony silnik.
    A może obciążenie jest zbyt duże??Nie ma oporów przy przesuwaniu skanera ręką?

Dodano po 3 [minuty]:

no i czujnik pozycji domowej skanera - w 1-02 gaśnie symbol bębna po ręcznym przesunięciu skanera?
  • Level 10  
    silnik jest dobry,bo przesuwa skaner moze 5cm i zatrzymuje sie,czujnik na miernik jest tez dobry,ale symbol bebna nie gasnie po recznym przesunieciu
  • Level 15  
    1-01 na pewno nie działa?? Star należy nacisnąć dwukrotnie żeby test wystartował. Przepnij wszystkie złączki na płycie - podmien czujnik na inny.
  • Level 10  
    sorry,1-01 i dwa razy start to skaner idzie 2cm i staje,po skasowaniu nie wraca

Dodano po 1 [godziny] 4 [minuty]:

skaner ruszył,na czujniku MHPS brak było masy,(przerwany drut we wiązce),ale nowy problem wychodzą całe czarne kopie i w dodatku podwójny obraz z przesunięciem
  • Level 14  
    witam
    mam pytanko do kolegi wyżej - jaka dokładnie była usterka - bo mam sf2116 i tez mam problem z L1 - przy kopiowaniu zapala sie tylko halogen i wyskakuje L1
    pozdrawiam
  • Helpful post
    Level 15  
    no - to już coś jest :)
    Dokładne czyszczenie całej kopiarki - optyka na błysk! Proponuję umyć również listwę bębna. Regulacja naświetlania pod 46-1 - wszystko masz w serwisówce. Jeżeli dalej są problemy z jakością załącz skan kopii. POdaj również stany liczników: główny i bębna.
  • Level 10  
    spróbuje to zrobic,narazie dzieki za naprowadzenie