logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Jakie powinno być napięcie na kablach zasilacza ATX?

daniiels 20 Sty 2006 16:15 10316 4
REKLAMA
  • #1 2199892
    daniiels
    Poziom 13  
    Posty: 124
    Ocena: 3
    Witam!

    Jak wiadomo napięcie na kablach jest różne i zależy od modelu i obciążenia...

    Pytanie brzmi: Jakie są bezpieczne granice wahania napięcia na kablach 5V i 12V ???

    Czy jeśli zasilacz 300W na kablu 12V ma napięcie 11.5V lub 12.6V to jest bezpieczne?

    I czy ma znaczenie czy nowe zasilacze sprawdzam bez obciążenia (chodzi o wiarygodność pomiaru)?

    Dzieki
  • REKLAMA
  • #2 2200040
    tronic1
    Spec od komputerów
    Posty: 22250
    Pomógł: 2640
    Ocena: 1106
    Normy sa takie jak na załączonym obrazku.
    Załączniki:
    • Jakie powinno być napięcie na kablach zasilacza ATX? normy_896.jpg (56.07 KB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
  • REKLAMA
  • #3 2200102
    daniiels
    Poziom 13  
    Posty: 124
    Ocena: 3
    A to jeszcze sie zapytam, bo nie jestem elektronikiem:
    +12 to raczej wiem o który kabel chodzi (żółty), a -12 to jest uziemienie???
    I jeśli tak to w jaki sposób mierzy sie napięcie na uziemieniu?
  • REKLAMA
  • #4 2200125
    GRIN
    Poziom 30  
    Posty: 1103
    Pomógł: 161
    Ocena: 203
    O tym co myślisz i mówisz Uziemienie to myślisz o przewodzie Zerowym (masa) inaczej (Gnd) to są te czarne przewody i mierząc napięcia mierzysz względem (Gnd )
    -12V to jest przewód Niebieski
    Poniżej link i jest tam w moim poście Rozpiska i kolory kabli we wtyczce Zasilacza ATX
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic428751.html
  • #5 2200158
    daniiels
    Poziom 13  
    Posty: 124
    Ocena: 3
    Dzieki bardzo, o to właśnie mi chodziło.

    A wsumie głupi jestem bo faktycznie mierzac napiecie uzywam zera :D

    Dzieki za pomoc
REKLAMA