Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zestaw 2.1 wykonanie samodzielne

20 Sty 2006 17:56 1758 16
  • Poziom 11  
    Witam, razem z dwoma kumplami planujemy wykonanie zestawu 2.1. Mamy już kilka pomysłów i projektów jednak w niektórych sprawach chcieliśmy się was poradzić:
    1.Jaki wzmacniacz wybrać zastanawiamy się nad dwoma http://www.elektroda.net/download/dwpl.php?file=audio/wzmacniacz_100w.zip lub zestaw Jabel-35 http://www.elektroda.net/audio/dyskretne_wzm.html trzeci od góry.
    2.Czy konieczne jest montowanie osobnego wzmacniacza na sub czy można pobrać sygnał z wzmacniacza od satelit i przepuścić prze filtr dolnoprzepustowy.
    3.Jakie głośniki wybrać myśleliśmy o 2x50Watt – na satelity i 1x75-80Watt na sub. Jakie marki polecacie i czy są to dobre proporcje
    4.Nas budżet to 200zł +-50zł (domyślam się ze bardziej na plus)
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    moim zdaniem powinniście użyć na satelitki visaton BG 17 8 Ohm<40wat,80 -20 000Hz przy -10dB, 93 dB (1W/1m)> koszt 2razy ok.45-50zł i na suba GDN-17-80-8SC,przy Qts= 0.56 powinien działać bez b-r cena ok 20zł, no i może jeszcze jakiś mały wzmacniacz(ale nie mam pomysłu jaki po prostu trza poszukać).
    Powiniście wyrobić się w tej kwocie ale raczej 250zł

Dodano po 4 [minuty]:

nie dodałem że moim zdaniem leprze są wzmaki 8 Ohm
  • Poziom 11  
    Jak mozecie to dodawajcie do wszystko linki, ułatwi szukanie;) Z gory dzieki:)

Best Regards,
    Erbi:)
  • Poziom 11  
    mógł byś wyjaśnić dlaczego są lepsze 8om niż 4om
  • Poziom 24  
    Ten visaton o kant d*** :)
    Wytłumacz po polsku ile pieniedzy chcesz przeznaczyć:) 250 zl na glosniki, pudla i wzmacniacze? Mało. W sensie wszystko zależy. Z głośnikow polecane standartowo: STX i TVM Tesla. www.stx.pl www.empire.com.pl

na bas STX 22-120-jakiś tam:) - 35-50 zl
    na efekty mozna by np po jednym TVM ARZ 6604 czy 6608. To jest szerokopasmowiec 30W mocno sprawny:) no i tani jak barszcz. Zostało 150 zl. Hmm...
    TDA 7294 albo 7295 na suba, do tego jakies tda 20W na jednego ARZta. Ale i tak nie da sie w tych kosztach zmieścic, chyba ze te male tda zasilicie z jakiegos zasilacza od kompa starego (potrzeba 12V)

____
    co do 4 om, to przy takiej impedancji glosnika na wzmacniacz trzeba slabsze (tansze) trafo, poza tym zdaje sie wszystkie TDA są robione pod 4 om. Jesli uczepisz do nich 8 om, beda dawaly polowe swojej mocy.
  • Poziom 11  
    Kaota jaka podałem to jest kawota w której chcał bym sie zimieść wykonując całą konstrukcje wzmacniacze, pudła, głośniki
  • Poziom 24  
    Wykonanie pudeł tez kosztuje, nawet jak macie swoje płyty i sami je przytniecie ( o ile potraficie i macie sprzet), to i tak nie da sie po prostu. Niby mozna kombinować, żeby na bas dac TDA 1562q (ona jest na 12V), ale to koncowka samochodowa, i nie mozna jej pozwolic a przekroczenie 50W na wyjsciu (moc katalogowa to max 70W przy zniekształceniach 10% :P), jeśli bedziecie ciszej grali, to ok.
    podliczmy: głośniki - okolo 100zl
    koncowki mocy: 50 ??
    potrzeba jakiegos zasilacza od kompa koszt ??
    pudla tez torche kosztuja
    no i filtr aktywny do suba :10-20 zl
    ciemność widze....
    ____
    zdaje sie za mało policzylem za elektronike, ale sie na tym nei znam. Potrzeba jeszcze baterie kondensatorów, żeby przefiltrowac zakłócenia z zasilacza.
  • Poziom 11  
    wzmacniacz podany przez przemo-lukas jest bardzo fajny ale zakup konicówki mocy zastosowanej w nim przekracza nasze możliwości finasowe.
  • Poziom 24  
    Aby jeszcze obciąć koszty, suba mozecie zrobic na STX GDN 20-80
    Do czego jest wam to potrzebne? Naprawde jestem za tym, żeby zrobic stereo, ktore bedzie mialo bas, bedzie taniej.
  • Poziom 11  
    Zestaw ma mieć zastosowanie uiniwersalne tzn. do słuchania muzy i oglądania filmów
  • Poziom 11  
    Bump. Odswiezam topic i liczmy na Wasza pomoc;)

Best Regards,
    Eseks;)
  • Poziom 11  
    Już mam wybór w głośnikach nie jest tego zawiele ale możnma coś z tego wybrać thx z to. Na wzmacniaczy chyba sie zdtcyduje z kitu NE078. Nie mam jeszcze odp na kilka pytań mianowiće ochodzi o pytanie drugie:
    2.Czy konieczne jest montowanie osobnego wzmacniacza na sub czy można pobrać sygnał z wzmacniacza od satelit i przepuścić prze filtr dolnoprzepustowy.
    powstało także jedno nowe:
    Jakiego typu obudowy użyć do suba, jak obliczyć jaką powiny mieć poj. pozostałe obudowy i sub??
  • Poziom 11  
    no dobra chłopaki zostało jeszcze jedno pytanko czy koniczne są dwa wzmacniacze czy możne prz pomocy filtrów rozdzielić na wjściu wzmacniacza.
  • Poziom 24  
    potrzebne są 3 koncowki mocy, czyli 2 wzmacnia ze(jeden stereo i jeden mono do suba).
  • Poziom 12  
    Witam. Przepraszam, że się wtrącam ale mam pytanie odnośnie tego tematu.
    Ma ktoś schemat filtru aktywnego 2+1?? tzn. wejście stereo do filtra i 3 wyjścia-z czego dwa wyjścia na satelity i jedno na suba.
    Pozdrawiam Pablo17