Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z anteną w VW Passat B3

20 Sty 2006 20:12 2503 14
  • Poziom 10  
    Jestem posiadaczem samochodu VW Passat B3 z 88r. Zostało skradzione mi radio z auta. Złodziej poprzecinał wszystkie przewody przy radiu włącznie z antenowym i teraz mam problem gdyż na kablu antenowym biegnie dodatkowy cienki przwód z którym nie wiem co zrobić. Doraźnie podłączyłem radioodtwarzacz Philipsa. Antenę podłączyłem w ten sposób że przewód antenowy do wejścia antenowego radia, oplot do masy a ten dodatkowy przewód pozostał wolny. Zwracam się z prośbą, żeby ktoś mi wyjaśnił co to za dodatkowy przewód i co z nim mam zrobić.
  • Poziom 14  
    Podlącz do plusa z wyjścia radia . Najczęściej niebieski przewód.Tym przewodem zasilasz wzmacniacz antenowy.
  • Poziom 10  
    Znaczy się do plusa do którego podłączyłem radio? Nie zrobię jakiegoś zwarcia?
  • Poziom 43  
    Nie, do plusa ktorym radio steruje anteną automatyczną. Inaczej rozładuje Ci akumulator jak dłużej postoi.

SławeK
  • Poziom 10  
    Ale jak ten plus znaleźć?
  • Poziom 43  
    A przemyślałeś to pytanie ? Odpowiedź ma już powyżej.

SławeK
  • Poziom 10  
    Z radia wychodzi przewód (+)koloru chyba żółtego -- pisze na nim antenne.Na tym przewodzie pojawi się napięcie dopiero po włączeniu radia.Gdy radio jest wyłączone to napięcia nie ma .Właśnie ten przewód połącz z tym cienkim ,co idzie razem z antenowym
  • Poziom 43  
    Zwykle ma kolor niebieski jeśli już ale pozostała część zdania jest prawdą, łatwo sprawdzić żaróweczką gdzie pojawia się plus po włączeniu radia, jest to zwykle oznaczone sybolem anteny lub Ant Aut.

SławeK
  • Poziom 10  
    A jak radio nie obsługuje wysuwania anteny?
  • Poziom 32  
    Oj chyba nie ma takich radii bądz są to bazarówki lub prehistoryki.
  • Poziom 10  
    mam pytanie , bo ja w nłotniku nie mam anteny, a ten przewód o którym mowa idzie do tylniej klapy przy podłączeniu ogrzewania tylnej szyby jest kostka taka metalowa i tam ten przewód wchodzi czy to jest wzmacniacz antenowy? a druk na szybie od ogrzewania jest anteną???
  • Poziom 43  
    Zdarzały się konstrukcje w których szyba ogrzewana była anteną. Łatwo to poznać po przewodzie antenowym wychodzącym z dodatkowej puszki w pobliżu szyby która zwykle jest wzmacniaczem antenowym.

SławeK
  • Poziom 10  
    no właśnie ja mam coś takiego tylko ktoś poprzecinał przewody przy kostce i ten czarny przewód trzeba by do "plusa podłączyć"? bo przyznam , że bez podłączonego tego dodatkowego przewodu to ta antena nie zdaje egzaminu. Dzięki za info
  • Poziom 43  
    Zanm zaczniesz coś podłączać to najpierw to delikatnie rozbierz i przeanalizuj co to jest i do czego służy. Podłącza się na końcu, jak już wszystko wiesz.
    Kieruj się tą zasadą.

Z praktyki, systemy wieloantenowe się w Polsce sprawdzają dość dobrze. Np w BMW średnio gdzie antena jest wtopiona w tylną boczną szybkę. A samodzielna antena z szyby ogrzewanej raczej się nie sprawdzi, miałem taką kiedyś i w niemczech bardzo dobra a w Polsce tragedia.

SławeK