Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Problem z anteną w VW Passat B3

mycha07 20 Jan 2006 20:12 2683 14
 • #1
  mycha07
  Level 10  
  Jestem posiadaczem samochodu VW Passat B3 z 88r. Zostało skradzione mi radio z auta. Złodziej poprzecinał wszystkie przewody przy radiu włącznie z antenowym i teraz mam problem gdyż na kablu antenowym biegnie dodatkowy cienki przwód z którym nie wiem co zrobić. Doraźnie podłączyłem radioodtwarzacz Philipsa. Antenę podłączyłem w ten sposób że przewód antenowy do wejścia antenowego radia, oplot do masy a ten dodatkowy przewód pozostał wolny. Zwracam się z prośbą, żeby ktoś mi wyjaśnił co to za dodatkowy przewód i co z nim mam zrobić.
  [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
 • #2
  maciay
  Level 14  
  Podlącz do plusa z wyjścia radia . Najczęściej niebieski przewód.Tym przewodem zasilasz wzmacniacz antenowy.
 • #3
  mycha07
  Level 10  
  Znaczy się do plusa do którego podłączyłem radio? Nie zrobię jakiegoś zwarcia?
 • #4
  SlaweK
  Level 43  
  Nie, do plusa ktorym radio steruje anteną automatyczną. Inaczej rozładuje Ci akumulator jak dłużej postoi.

  SławeK
 • #5
  mycha07
  Level 10  
  Ale jak ten plus znaleźć?
 • #6
  SlaweK
  Level 43  
  A przemyślałeś to pytanie ? Odpowiedź ma już powyżej.

  SławeK
 • #7
  jmc pl
  Level 10  
  Z radia wychodzi przewód (+)koloru chyba żółtego -- pisze na nim antenne.Na tym przewodzie pojawi się napięcie dopiero po włączeniu radia.Gdy radio jest wyłączone to napięcia nie ma .Właśnie ten przewód połącz z tym cienkim ,co idzie razem z antenowym
 • #8
  SlaweK
  Level 43  
  Zwykle ma kolor niebieski jeśli już ale pozostała część zdania jest prawdą, łatwo sprawdzić żaróweczką gdzie pojawia się plus po włączeniu radia, jest to zwykle oznaczone sybolem anteny lub Ant Aut.

  SławeK
 • #9
  mycha07
  Level 10  
  A jak radio nie obsługuje wysuwania anteny?
 • #10
  TYTUS...
  Level 32  
  Oj chyba nie ma takich radii bądz są to bazarówki lub prehistoryki.
 • #12
  domel163
  Level 11  
  mam pytanie , bo ja w nłotniku nie mam anteny, a ten przewód o którym mowa idzie do tylniej klapy przy podłączeniu ogrzewania tylnej szyby jest kostka taka metalowa i tam ten przewód wchodzi czy to jest wzmacniacz antenowy? a druk na szybie od ogrzewania jest anteną???
 • #13
  SlaweK
  Level 43  
  Zdarzały się konstrukcje w których szyba ogrzewana była anteną. Łatwo to poznać po przewodzie antenowym wychodzącym z dodatkowej puszki w pobliżu szyby która zwykle jest wzmacniaczem antenowym.

  SławeK
 • #14
  domel163
  Level 11  
  no właśnie ja mam coś takiego tylko ktoś poprzecinał przewody przy kostce i ten czarny przewód trzeba by do "plusa podłączyć"? bo przyznam , że bez podłączonego tego dodatkowego przewodu to ta antena nie zdaje egzaminu. Dzięki za info
 • #15
  SlaweK
  Level 43  
  Zanm zaczniesz coś podłączać to najpierw to delikatnie rozbierz i przeanalizuj co to jest i do czego służy. Podłącza się na końcu, jak już wszystko wiesz.
  Kieruj się tą zasadą.

  Z praktyki, systemy wieloantenowe się w Polsce sprawdzają dość dobrze. Np w BMW średnio gdzie antena jest wtopiona w tylną boczną szybkę. A samodzielna antena z szyby ogrzewanej raczej się nie sprawdzi, miałem taką kiedyś i w niemczech bardzo dobra a w Polsce tragedia.  SławeK