Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Szafy Rack
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak sprawdzić świece żarowe.

24 Sty 2006 07:39 2976 7
  • Poziom 13  
    Witam , mam pytanko jak sprawdzis swiece żarowe w dieslu bez ich wykręcania. Można to jakoś zmierzyć ?
  • Szafy Rack
  • Poziom 21  
    metod jest wiele:
    *sprawdzić cęgami prądowymi jaki przez każdą płynie prąd
    *zdiąć listwe zasilającą i każdą z osobna sprawdzić omomierzem
    *zdiąć listwe zasilającą i każdą z osobna podłączać prez małą żarówke do +aku
    *jak silnik jest zimny i jak je zagrzejesz kilka razy powinny nagrzać się śróbki mocujące listwe prądową
  • Poziom 12  
    odłącz listwę zasilającą od świec,zrób proste urządzenie z żarówki i przewodu,następnie po podłączeniu owego urządzenia do + akumulatora dotykaj do świec.Jak świeci to dobrze. Jak nie,to sam wiesz co robić.Staraj się wymieniać wszystkie świece.Nie wiem czemu się tak dzieje-zauważyłem,że po wymianie tylko jednej lub dwóch świec reszta pada w bardzo krótkim czasie.

żeby sprawdzić świece można wykręcić wtryskiwacze,ale nie tędy droga

Pozdrawiam
  • Szafy Rack
  • Poziom 12  
    należy sprawdzić pobór prądu świec jedna świeca pobiera ok 30 amper prądu w zależności od modelu samochodu
    należy ją pomnożyć przez ilość świec
    a najprostrzy sposób zdjąć listwe zasilającą i przewodem od + z akumulatora sprawdzać bespośrednio każdą śiece ta która iskrzy działa
  • Poziom 13  
    bardzo dziękuję za podpowiedzi , sprawdziłem świece i 2 były uszkodzone
  • Poziom 10  
    mam pytanie jak w silniku mam 4 świece i jedna jest zepsuta to czy po rozgrzaniu silnika w tej komorze jest spalanie czy nie bardzo prosze o odp moje gg 8511110 bardzo wazne
  • Poziom 12  
    Witam
    Jest normalne spalanie ,świeca żarowa w silniku diesla jest potrzebna tylko do rozruchu zimnego silnika. W niektórych dieslach jest stosowane dogrzewanie wtedy świece grzeją do czasu aż silnik osiągnie określoną temperaturę ok 40 st.C
  • Poziom 27  
    uszkodzoną świece powinno się wymienić jak najszybciej pomijając problem rozruchu .lecz uszkodzona nie czyści się sama i taka po jakimś czasie nieda się wykręcić , a pewnie się przekonali właściciele vito i sprinterów