Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Candy Alise 085-zakłucone ruchy rewersyjne

25 Sty 2006 10:08 1672 2
  • Poziom 2  
    Witam, i proszę o rady: - problem jest następujący:przed niespełna rokiem zauważyłem że silnik "nie ma siły" zakręcić bębnem, przy wspomożeniu ręką kręcił- tak jakby nie mógł pokonać bezwładności.
    Wymieniłem pasek na niedoskonały bo od WIATKI oraz kondensator 12µF, pomogło i przez kilka miesięcy pralka pracowała. Wczoraj zauważyłem te same niedomagania. Proszę o inf o jakim profilu i długości powinien być pasek do tego modelu.......(nie mogę znależć w internecie ponieważ modeli Alise było kilka jak się zorientowałem) oraz czy można założyć kondensator np 16µF(przyjmuję założenie o większym prądzie rozruchu, ale może się mylę).
    Czy tego stanu rzeczy przyczyną może być programator i spadek napięcia na nadpalonych stykach? Dodam że po zdjęciu paska ułożyskowanie bębna nie budzi poważnych zastrzeżeń, obraca się lekko.
    Będę wdzięczny za pomoc.
    Pozdrawiam wszystkich, Zdzisław
    Jeszcze dodam , ze na wirowaniu jest OK
    Jeszcze mam gorącą prośbę o schemat do tego modelu Candy, wyczerpałem wszystkie możliwości.
  • Pomocny post
    Poziom 11  
    zmień kondensator na 16 µF, sprawdź też po zdjęciu paska / ręką przez rękawicę chwytaj delikatnie koło pasowe silnika/ czy możesz szybko je zatrzymać czy z wysiłkiem, jeśli lekko i szybko się zatrzyma to na 90% masz uszkodzone uzwojenia/ obr rewers/ silnika.
    Sprawź jeszcze styki na kostce silnika czy któraś nie jest częściowo wysunięta.Należało by sprawdzić silnik zasilając go bezpośrednio pomijając programator bo i tam może być uszkodzenie,. albo w przełączaniu uzwojeń silnika lub kondensatora
  • Poziom 2  
    Witam, sugestie kolegi okazały się trafne. Pomogła wymiana kondensatora na 16µF. Jak narazie jest OK. BARDZO DZIĘKUJĘ POZDRAWIAM, Zdzisław