Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Akumulator VARTA

27 Jan 2006 12:45 9103 9
  • Level 10  
    Witam!
    Mam problem z akumulatorem VARTA (do fiesty). Prawdopodobnie padl na mrozie i chce go podladowac. Ale nie widze zadnych korkow zeby dolac wody destylowanej. Jest tylko taka plaska klapka pod naklejka z dwoma dziurkami po bokach. Nie wiem czy otwierac ja na chama..
    Mozna ladowac bez odkrecania korkow? Elektrolit chyba musi oddychac, co? Moze ktos ma podobny? Help plizzzz!

pozdrawiam
    Damian
  • Level 29  
    Może to jest akumulator - bezobsługowy? Po prostu naładuj go prostownikiem i będzie ok.
  • Level 12  
    Jeżeli niema na wierzchu żadnych korków do odkręcenia lub wyjęcia to napewno jest to akumulator bezobsługowy. W każdym bądź razie tak czy tak możesz go spokojnie ładować. Ja ładowałem swój 24h z zamkniętymi celami i nic się nie stało.
  • Level 12  
    Laduj bo malym pradem zebys go nie zagotowal i to wszystko.
  • Level 10  
    hmm, dzieki chlopaki dzieki..
    Mam taki stary, rzeznicki prostownik z wbudowanym amperomierzem.
    Dziala na 6 i 12 v. To co ustawic na 6? prad powinien byc tak z 5A? CZy za duzo?

pozdro

aha! 10h, tak zeby ruszyl wystarczy? nie padl zupelnie, troche kreci ale za slabo..
  • Level 17  
    dstawarz wrote:
    Witam!
    Mam problem z akumulatorem VARTA (do fiesty). Prawdopodobnie padl na mrozie i chce go podladowac. Ale nie widze zadnych korkow zeby dolac wody destylowanej. Jest tylko taka plaska klapka pod naklejka z dwoma dziurkami po bokach. Nie wiem czy otwierac ja na chama..
    Mozna ladowac bez odkrecania korkow? Elektrolit chyba musi oddychac, co? Moze ktos ma podobny? Help plizzzz!

pozdrawiam
    Damian

spróbuj podwazyć delikatnie tą klapke
    jeśli nie jest to akumulator bezobsługowy to pod klapką powinny być korki

pozdrawiam
    kruczi
  • Level 10  
    No wlasnie tak myslalem, ale probowalem podwazac delikatnie i nie idzie. Trzeba na brutala:|
    Moze ktos wie czy nie uszkodze tego dziadostwa..
    To sa chyba tak zwane akumulatory bezobslugowe ktore maja te korki zabudowane. Bo sa jeszcze takie, ktore sa calkowicie hermetyczne.
    I pytanie: czy te "pol-bezobslugowe" mozna ladowac bezodkrecania korkow..
    Ostatni post kolegi sprawil, ze znowu mam watpliwosci:/

Pozdrawiam!
  • Level 13  
    Akumulatory bezobsługowe można normalnie ładować 0,1 pojemności z tym tylko, że nie można dolać wody.Ale jak już ma 4-lata to praktycznie jest po nim.
  • Level 21  
    Witam.
    Jak masz akumulator 12V to ładu prostownikiem 12V.
  • Level 10  
    akumulator zyje, podladowalem i hula.