Jak wyżej w temacie chodzi mi o regurator obrotów wiatraka pod 230V
Proszę o pomoc i wytłumaczenie dla bardzo początkującego , a czy da sie wykorzystać reguratory z demontu posiadam jakieś na 250kΩ , 1mΩ , 10kΩ, 100kΩ i 2,2 kΩ. nie kture posiadają także jakieś oproniki rezystory mamło sie znam na tym , a jeszcze cos podłączyłem ten 2,2kΩ do wentylatora z kompa i działał ale w bardzo małym zakresie .
Proszę o pomoc i wytłumaczenie dla bardzo początkującego , a czy da sie wykorzystać reguratory z demontu posiadam jakieś na 250kΩ , 1mΩ , 10kΩ, 100kΩ i 2,2 kΩ. nie kture posiadają także jakieś oproniki rezystory mamło sie znam na tym , a jeszcze cos podłączyłem ten 2,2kΩ do wentylatora z kompa i działał ale w bardzo małym zakresie .