logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Philips Whirlpool AWG696 – brak grzania wody, grzałka sprawna, niskie napięcie

wjmarcia 27 Sty 2006 21:50 2672 19
REKLAMA
  • #1 2227282
    wjmarcia
    Poziom 13  
    Posty: 133
    Pomógł: 3
    Ocena: 39
    Proszę o pomoc. Pralka nie grzeje wody. Grzałka ma oporność w granicach 18 om na odczep. W momencie obrotów silnika na grzałce pojawia się jakieś 50V, ale pralka ciągle pierze w zimnej wodzie. Za wszelką pomoc dziękuje.
  • REKLAMA
  • #2 2227324
    eeban
    Specjalista AGD
    Posty: 6425
    Pomógł: 385
    Ocena: 1497
    wymień grzałkę , a jak chcesz to sprawdż jąna krótko(pierw niech pobierze wodę)
  • #3 2227369
    wjmarcia
    Poziom 13  
    Posty: 133
    Pomógł: 3
    Ocena: 39
    A jaka powinna być prawidłowa oporność. Od grzałki wychodzi kapilara i jest przymocowana do jakiegoś zespołu styków, ale nie wiem jak to ma działać.
  • #4 2227379
    nokia 3650
    Poziom 20  
    Posty: 496
    Pomógł: 17
    Ocena: 87
    albo prosciej podlacz kablem z koncowkami trzema bezposrednio do grzalki i do 230v wlacz i obserwuj czy nagrzewa wode w bebnie lub patrz na szybkosc licznika energi elektrycznej Uwaga ; wlacz dopiero jak naleci ci woda do bebna lub sam ja wlejesz.:
  • REKLAMA
  • #5 2227388
    eeban
    Specjalista AGD
    Posty: 6425
    Pomógł: 385
    Ocena: 1497
    oporność grzałki około 27 omów,kapilara i zespół styków to regulator temperatury
  • REKLAMA
  • #6 2227409
    Topolski Mirosław
    Moderator Elektrotechnika
    Posty: 7145
    Pomógł: 355
    Ocena: 1609
    w zależności od mocy grzałki w granicach 23 do 26Ω,ale najpierw sprawdż czy w momencie grzania dochodzi do niej napięcie,jeśli nie to sprawdż gdzie zanika
  • REKLAMA
  • #7 2227440
    wjmarcia
    Poziom 13  
    Posty: 133
    Pomógł: 3
    Ocena: 39
    EEban ta kapilara wychodzi z grzałki, a regulator temperatury jest poniżej. Jak już napisałem w poście napięcie na grzałce pojawia się na czas załączenia silnika głównego i wynosi około 50V.
  • #8 2227469
    eeban
    Specjalista AGD
    Posty: 6425
    Pomógł: 385
    Ocena: 1497
    grzałki nie mają kapilar!!! moż to jest bezpiecznik starego typu pozatymsprawdź przewody lubiły się przecierać
  • #9 2227491
    Topolski Mirosław
    Moderator Elektrotechnika
    Posty: 7145
    Pomógł: 355
    Ocena: 1609
    Napięcie na zaciskach grzałki(wtedy gdy ma grzać)musi być w granicach 230 V,jeśli niema patrz posty wyzej.
  • #10 2227572
    wjmarcia
    Poziom 13  
    Posty: 133
    Pomógł: 3
    Ocena: 39
    Pralka przechodzi cały cykl prania w zimnej wodzie. Czy spotkał się ktoś ze schematem elektrycznym, bo zauważyłem, że ktoś już przedemną tę pralkę naprawiał i może być namieszane w przewodach. Pozdrawiam.
  • #11 2227597
    Konto nie istnieje
    Konto nie istnieje  
  • #12 2227633
    zbyszeks0
    Specjalista AGD
    Posty: 956
    Pomógł: 76
    Ocena: 239
    Jeżeli Cie to poratuje to mam schemat od pralkiAWG 691 WP.Jeżeli jestes zainteresowany to odbije go na ksero i mogę Ci go przysłać.Proszę o kontakt.Pozdrawiam
  • #13 2227676
    Konto nie istnieje
    Konto nie istnieje  
  • #14 2227694
    wjmarcia
    Poziom 13  
    Posty: 133
    Pomógł: 3
    Ocena: 39
    Bleble mam zdjętą pokrywę, przewód wspólny od obu odczepów grzałek wchodzi na taki moduł połączony kapilarą z grzałką, a pozostałe przewody z odczepów idą na górę.

    Dodano po 2 [minuty]:

    Tam żadnego przycisku nie znalazłem.
  • #15 2228684
    Konto nie istnieje
    Konto nie istnieje  
  • #16 2232665
    wjmarcia
    Poziom 13  
    Posty: 133
    Pomógł: 3
    Ocena: 39
    Bleble dzięki za pomoc. Pralka ma symbol Code 03000 101. Nic zaczynającego się na 8 nie znalazłem. Idąc po przewodach doszedłem do braku przejścia na czujniku od 40 stopni. Prawdopodobnie powinien mieć przejście bo po zwarciu przewodów zaczęła grzać. Pozdrawiam.

    Dodano po 11 [minuty]:

    Ten modół jest bezpośrednio pod grzałką. przykręcony do bębna.
  • #17 2232707
    Konto nie istnieje
    Konto nie istnieje  
  • #18 2232719
    wjmarcia
    Poziom 13  
    Posty: 133
    Pomógł: 3
    Ocena: 39
    to jest termostat 40 stopni i ma mieć przejście?
  • Pomocny post
    #19 2232732
    Konto nie istnieje
    Konto nie istnieje  
  • #20 2232743
    wjmarcia
    Poziom 13  
    Posty: 133
    Pomógł: 3
    Ocena: 39
    Dzięki za pomoc. Myślę że po wymianie czujnika będzie dobrze. Narazie wszystkim dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

Podsumowanie tematu

✨ Pralka Whirlpool AWG696 nie grzeje wody mimo sprawnej grzałki o oporności około 18 omów. Na zaciskach grzałki pojawia się napięcie około 50 V podczas pracy silnika, co jest niewystarczające do podgrzania wody (powinno być około 230 V). Wskazano, że grzałka powinna mieć oporność około 23-27 omów, a kapilara i zespół styków to elementy regulatora temperatury. Użytkownik zauważył możliwe nieprawidłowości w okablowaniu, prawdopodobnie po wcześniejszej naprawie. Wskazano na obecność termostatów (ograniczników temperatury) o wartościach 40°C i 60°C oraz bezpiecznika termicznego 107°C, które mogą być przyczyną braku grzania. Po sprawdzeniu okazało się, że czujnik temperatury 40°C (termostat nr 481928248259) nie ma przejścia, co po zwarciu przewodów przywróciło grzanie. Zalecana jest wymiana tego czujnika, co powinno rozwiązać problem. Dodatkowo podano informacje o lokalizacji modułu termostatu pod grzałką, przykręconego do bębna oraz sugestię sprawdzenia przewodów pod kątem uszkodzeń i ewentualnego przycisku resetującego bezpiecznik termiczny.
REKLAMA