Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Niskopoziomowy format na jednym dysku dla innej partycji

Daniu_ckm 28 Jan 2006 00:09 2830 18
    Daniu_ckm
    Level 18  
    Tak jak w temacie chciałem sformatować nskopoziomowo drugą partycje na dysku czy jest to możliwe czy trzeba cały dysk formatować niskopoziomowo ?
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    jankolo
    R.I.P. Meritorious for the elektroda.pl
    Tak zwane formatowanie niskopoziomowe dotyczy całych dysków, cociaż jest do pomyślenia i na partycji. Powodem jest to, że operacja nie ma nic wspólnego z prawdziwym formatowaniem niskopoziomowym a jest po prostu zapisem zer do KAŻDEGO sektora dysku. Proszę powiedzieć, co kolega pragnie osiągnąć dzięki takiemu właśnie formatowaniu?
    Daniu_ckm
    Level 18  
    Poprostu chciałbym jedną partycje osobną totalnie sformatować chciałbym żeby była jak nówka :) i to wszystko a jankolo jaki programik do sformatowania tej jednej partycji ?
    Platon
    Level 42  
    Daniu_ckm - podaj system. my nie wrozki.
    Daniu_ckm
    Level 18  
    Przepraszam koledzy za moją dłuższą nieobecność system Windows XP SP2 zintegrowany tylko pamiętajcie koledzy że chciałbym to bezpicznie zrobić niechce sobie partycji skitrać :)
    Daniu_ckm
    Level 18  
    Platon podałem ci system odpowiesz mi wkońcu ?
    Robert B
    Level 43  
    Czy masz NTFS czy FAT32? Co to znaczy według Ciebie "jak nówka"? Po zwykłym formatowaniu dysk jest pusty.
    Jeżeli masz FAT to sformatuj z dyskietki startowej Win98 czy ME a jeżeli NTFS to usuń fdiskiem tę partycję załóż nową na FAT32 a póżniej pod Windows sformatuj na NTFS.
    Daniu_ckm
    Level 18  
    "Jak nówka"... :] według mnieto znaczy że jest kompletnie pusty jak wyjęty z serwisu chce go jak to koledzy powiedzieli wyzerować tylko nie wiem czym i czy moge na jednym dysku wyzerować utworzoną drugą partycje "D" FAT32
    Radzious
    Level 28  
    Daniu_ckm wrote:
    "Jak nówka"... :] według mnieto znaczy że jest kompletnie pusty jak wyjęty z serwisu chce go jak to koledzy powiedzieli wyzerować tylko nie wiem czym i czy moge na jednym dysku wyzerować utworzoną drugą partycje "D" FAT32

skąpy w informacie jesteś podaj nazwe i model dysku a programy do takie zzerowania dysku znajdziesz na stronie producenta tego twardziela.
    Daniu_ckm
    Level 18  
    Jest to dysk Seagate (10GB) ST310211A
    Robert B
    Level 43  
    Przecież wcześniej było napisane jak byk. Zerujesz CAŁY dysk a nie partycję.
    Zrób tak jak radziłem wcześniej.
    Daniu_ckm
    Level 18  
    Czy kolega Robert nie rozumie ?? Pytałem się tylko o jedną partycje skoro się nie da trudno
    ftb
    Level 35  
    Dołączę się do postu.Dawniej no może nie aż tak dawno ale w tej dziedzinie to jednak bardzo dawno temu, kiedy HD 100MB było wyczynem przed zainstalowaniem dysku formatowało sie go na niskim poziomie a dalej to już normalnie.Używało się odpowiedniego programu lub nawet same, niektóre główne płyty miały taka opcję.Jeśli wystapiły jakieś robaki to taki format przeważnie załatwiał sprawę.Obecnie kupuje sie HD gdzie nie robi się takich rzeczy.
    Moje pytanie ..czy można podobnie postąpić z aktualnymi dyskami i czy są do tego narzedzia?

Pozdrawiam i dzięki za ew wyjaśnienie.
    Platon
    Level 42  
    Daniu_ckm - zrob pelny format tej partycji - bedzie pusta i "jak nowka". Zadne tam niskoformatowanie.

ftb - nie. Dyskow LBA nie da sie formatowac niskopoziomowo. Mozna wyzerowac (co bywa mylnie nazywane formastowaniem niskopoziomowym).
    Jasiek3
    Level 20  
    Z tego, co wiem to w nowych dyskach są zabezpieczenia uniemożliwiające nisko poziomowy format. A wykasować partycje tak żeby nie można było jej odtworzyć można nadpisując pliki kilkakrotnie jakimiś nic nieznaczącymi danymi za pomocą odpowiednich programów np "Paragon Disk Wiper"
    Daniu_ckm
    Level 18  
    Jasiek3 niech kolega zaułważy żeto nie jest nowy dysk tylko stary dobry Seagate 10GB
    Daniu_ckm
    Level 18  
    Jaśku dzięki wielkie :)

Dodano po 9 [minuty]:

Jasiek a masz moze link do spolszczenia ? albo do całego pakietu :) Przydałby sie
    Jasiek3
    Level 20  
    Posiadam pełną wersję po polsku z KS-Ekspert 1/2004 ma 4.3MB Ale chyba nie mogę jej opublikować na Elektrodzie :-( Wszystkie wersje dostepne w necie sa okrojone nie czyszczą dysków.