Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

System Audio w skuterze, jak to zrobić

adam1as 27 Maj 2008 12:02 84279 99
  • #31 27 Maj 2008 12:02
    lord_blaha
    Poziom 33  

Głośniki sa na 230v, akumulator ma 12... W gniazdku jest prąd przemienny, w akumulatorze stały... Nie da się.
    Chyba że podłączysz się gdzieś za zasilaczem na płycie wzmacniacza. Zobacz tylko jaka tam jest końcówka i czy musi być zasilana symetrycznie, czy tez akumulatorowe 12v wystarczy...

• Sklep HeluKabel
  • #32 27 Maj 2008 13:01
    Lowrid3r
    Poziom 9  

aa to szkoda :( dzieki ;)
    pozdrawiam

Dodano po 33 [minuty]:

nie znam sie na elektronice... ale tu na zasilaczu sieciowym pisze 12V ... to moze jednak będzie pasowac do akumulatora ?

• Sklep HeluKabel
  • #33 27 Maj 2008 13:41
    mmeus
    Poziom 9  

Będzie grać. Swego czasu jeździłem maluchem, do którego wpakowałem zestaw 2.1 Creative Inspire T3100 (też 12v na wyjściu z zasilacza).
    Wystarczyło pociągnąć kabel prądowy z instalacji pojazdu bezpośrednio do gniazdka zasilania głośników w subie i wymiatało :) Polecam.
    Ciężko było mi skołować idealną wtyczkę do tego gniazdka, ale ostatecznie udało się kupić. Ewentualnie możesz ciachnąć przewód razem w wtyczką od zasilacza z zestawu ;) Tylko nie wyrzucaj zasilacza! Może Ci się jeszcze kiedyś przydać, jak będziesz chciał znowu podłączyć głośniki w domu.
    Powodzenia!

• #34 27 Maj 2008 16:32
    Lowrid3r
    Poziom 9  

Bardzo dziękuje ! :D respect

pozdrawiam

Dodano po 2 [godziny] 45 [minuty]:

Mam jeszcze jeden problem który to - a który to +? bo na akumulatorze pisze a na kablu ...?

• #35 13 Cze 2008 14:57
    kylo141
    Poziom 10  

Dużo czytałem tu mądrych wypowiedzi... (ale nie tylko) a ten widać, że nie czytał jak sie jeszcze pyta o komputerowe<lol2>

I tak czytając to widać, że jest tu dużo takich którzy chcą innym tylko dosrać... Lub takich którzy wkładają w SQ 800W. To niektórzy ludzie mają 2razy mniej w samochodach <hahaha>
    Szacuneken...:D:D:D

• #36 13 Cze 2008 18:28
    Kamuś
    Poziom 16  

Czytając ten temat trochę się uśmiałem... Ludzie zanim cokolwiek napiszecie albo się zorientujcie w temacie, albo po prostu wogóle nie piszcie... Wzmacniacz 800 Watt do skutera, zapewne Voice Kraft lub FIRST, który ma 2x22Watt RMS tak naprawdę, głosniki 250 Watt, pewnie SISTEK, DIBEISI, albo inne cudo... :not: Bez komentarza... Jak chcecie już koniecznie mieć to SkuterAudio to wsadźcie do skutera jakieś radio samochodowe, ew. zróbcie wzmacniacz na np. TDA8560q, do tego głośniki jakieś, byle nie "200Watt" i jakoś to będzie grało... Aha, w wielu przypadkach mogą wam się pojawić zakłócenia przy włączonym silniczku.

• #37 14 Cze 2008 10:47
    kylo141
    Poziom 10  

W sumie to cokolwiek można kombinować jak sie ma czas i kase (i troszke umiejętności...). Ale dokładnie tak te wzmacniacze to porażka!

Lowrid3r Musisz spróbować...
    Weź końcówkę od zasilacza i sprawdź miernikiem uniwersalnym polaryzacje:) a potem tylko tę końcówkę dobrze podłącz...

A co do tego sprzętu do skutera to przepraszam kolego xxxxxradzio ale nie doczytałem...

Wiec tak chcesz audio do SQ?
    Napisz jaki model, ile masz na to kasy i do czego to chcesz (szpan na postoju czy do jazdy) ??
    A wtedy pogadamy:)...

A i jeszcze dodam, że póki co nie mam skutera, ale lubię tą robotę i jak sobie kupie w lipcu to pokaże wam fotki (może nawet i jakiś filmik;p) i opisy co i jak... :D

• #38 18 Cze 2008 19:14
    Krzysiek_1993
    Poziom 11  

Na allegro jest kilka aukcji z wzmacniaczami do skutera ;)

Tak 25W xD ( pisane ) ;)

+ Głośniki 20 zł

Więc 60 zł i masz taki sprzęcik ...

• #39 19 Cze 2008 15:17
    kylo141
    Poziom 10  

No ja nie wiem....

Ale zależy jeszcze, czy dajesz wzmacniacz na Tateuszu (TDA) i sam składasz czy kupujesz gotowy (np. samochodowy...)...

Tylko na allegro żebyś sie nie przejechał jak pisze że jest do skutera i ma 2x70 to na prawdę ma może 2x15 nic więcej... a jak kupisz głośnik za 20zł... to życzę powodzenia... (nio chyba, że używkę pioneer'a lub coś w tym stylu to ok;p) ale za 20zł nie da sie kupić głośnika żeby "grał"...
    Lepiej zainwestować troszkę choć w sam głośnik...:D 8)

• #40 23 Cze 2008 13:49
    Krzysiek_1993
    Poziom 11  

Masz racje ale w skuterze i tak wiele nie usłyszysz ...

Dla mnie ten pomysł to jedna wielka LIPA ...

• #42 24 Cze 2008 10:56
    qstosz
    VIP Zasłużony dla elektroda

ciekawe po co ci ta " muzyka " w skuterze?

w niedziele jeździłem t max-em

i nawet niemiałbym kiedy radia włączyć

tak wymiata ;)

więc pytam się po co :?:

• #43 24 Cze 2008 11:13
    Kamuś
    Poziom 16  

Brawo kolego SPAZ, "Posiadam wzmacniacz Voice Kraft o mocy 400W"... Gdyby on miał tyle Watt, to nawet nie zdążyłbyś w tym swoim skuterku go włączyć, bo by Ci aku padł. On ma naprawdę ok 2x20Watt.

A tak swoją drogą, wybrałeś sprzęt niezwykle "cenionych" firm :D :D :D

Nie wiem co takiego fajnego jest w tym SkuterAudio... Jak jedziesz to muzyki nie słuchasz Ty, tylko biedni ludzie, którzy sobie myślą "co to za burak jedzie"... :D

PS: SPAZ, to Ty piszesz głupoty, a nie my...

• #44 24 Cze 2008 15:39
    kortyleski
    Poziom 41  

Muzyka w skuterze to dobry pomysl - dopóki służy słuchaniu muzyki na "podkrzakowym zlocie czterech skuterów"
    Ale w takim przypadku wystarczy boombox z akumulatorkiem zamiast baterii...
    Akumulator w skuterze ma 4 Ah i musi starczyć na stop, kierunkowskazy, trąbę oraz rozrusznik. Nie wyrobi na jakikolwiek sprzęt audio, a "audioskuterowiec" doczeka się kiedyś tego że nie usłyszy za sobą pisku hamulców samochodu co mu w dup**** wjeżdża bo sie stop nie zapalił. Bilans energetyczny jest nieubłagany.
    Pomijam fakt ze to obciach, a mi jako motocykliście nigdy nie przyszło by do głowy rozpraszać moją radość z jazdy "dwoma kołami" jakąś muzyką, od tego to mam sprzęt w domu czy samochodzie.

• #45 28 Cze 2008 21:42
    Lowrid3r
    Poziom 9  

co może spowodować złe podłączenie kabli do akumulatora plus do minusa, minus do plusa 12V ? wiem że będą iskry hehe:D a czy cos moze sie rozwalic? kabel jest podłączony do soobofera

• #46 28 Cze 2008 23:27
    kortyleski
    Poziom 41  

Może spowodować uszkodzenie owego "soobofera"

• #47 29 Cze 2008 00:18
    Lowrid3r
    Poziom 9  

na szczęscie sie udało :D dobrze podłączyłem głośniki Creative Inspire T3000, i działa :D grają superowo ;)

• #48 02 Lip 2008 11:36
    dawid911
    Poziom 1  

Ja mam Audio w skuterze akumulator 12A głosniki po 5x80Watt + Subwoofer
    340watt (5.1) głośniki tylnie są podlodze przednie w schowku pod kierownicą
    wyciete dziury. a subwoofer wsadzony w kufrze.a poza tym mam zrobione pod
    karte dziwiękową Sound Blastera X-fi Xtreme Aduio Eax 4 z malym tunerem
    wzmacniesz 340watt akumulator specjalny żelowy glosniki centralny mam tez
    w podlodze centralny ma 95watt.Jak SubWoofer Walnie to aż skuter skacze
    a Skuter to Aprilia SR-50 2003r .głośniki BlauPunkta za podlączenie i kupienie
    calego sprzetu wyszlo mnie 3876zl.Jak zaklaam kask i jade to aż uszy pękają
    POLECAM TAKIE AUDIO

• #49 02 Lip 2008 12:38
    xTrEmE_baSS
    Poziom 23  

hahahaha
    wypowiedź roku
    hahahah

• #50 02 Lip 2008 23:26
    kortyleski
    Poziom 41  

NOOO kolego dawid911 to daleś, albo masz 12 Lat i zero pojęcia o czym piszesz albo po prostu bajki piszesz - ale to nie jest forum o bajkach...
    P.S. W podłodze SR-ki nie da się zamontować nic bo po prostu nie ma tam miejsca... Cyba że to ditech - tam jeszcze bardziej nie ma miejsca.

I nie napisałeś jeszcze czy alternator zmieniłeś z tego 40 Watowego...

• #51 04 Lip 2008 14:19
    Kamuś
    Poziom 16  

dawid911 brawo :D Może pokażesz fotki?? :D Napisz cos więcej o tym :D

Aż mi się przypomniał inny bajkopisarz z elektrody, specjalista od głośników BLG i wzmacniaczy po pare tysięcy Watt :D :D :D

• #52 04 Lip 2008 19:15
    bufu4
    Poziom 17  

dawid911 napisał:
    głośniki BlauPunkta za podlączenie i kupienie
    calego sprzetu wyszlo mnie 3876zl.

chyba 38,76 zł

wystarczyło chodzić do podstawówki czy gimnazjum na fizykę, żeby obalić te głupoty....300W, jakbyś tam podłączył 300W to by Ci aku zjechał jak bateria AA.

• #53 04 Lip 2008 20:24
    lord_blaha
    Poziom 33  

dawid911 napisał:
    za podlączenie i kupienie
    calego sprzetu wyszlo mnie 3876zl.

Każdy chciaiłby mieć takich klientów....

• #54 15 Lip 2008 15:12
    macieks93
    Poziom 9  

Witam

Dostałem wzmacniacz genesis a wraz z nim coś takiego i niewiem o co w tym chodzi wytłumaczycie mi to?

Ilość kanałów – 4/2Moc RMS (GENESIS WATTS) – 4 x 50W @ 4OhmMoc RMS (GENESIS WATTS) – 4 x 70W @ 2OhmMoc RMS (GENESIS WATTS)

to ile on w końcu ma wat?

• #55 18 Lip 2008 13:11
    uczciw
    Poziom 10  

wzmacniacz ma dwa lub cztery kanały, jest w nim mizliwość mostkowania kanałów. moc wyjściowa to przy 4ohm dla 4 kanałów to 4 x 50Wat a znów przy 2ohm to 4 x 70Wat. zależy tylko jakie głośniki podłączysz czy 4ohm czy 2ohm taką będziesz miał moc jaką może dać wzmacniacz

• #56 18 Lip 2008 16:28
    kortyleski
    Poziom 41  

uczciw napisał:
    wzmacniacz ma dwa lub cztery kanały, jest w nim mizliwość mostkowania kanałów. moc wyjściowa to przy 4ohm dla 4 kanałów to 4 x 50Wat a znów przy 2ohm to 4 x 70Wat. zależy tylko jakie głośniki podłączysz czy 4ohm czy 2ohm taką będziesz miał moc jaką może dać wzmacniacz

Przypominam że mowa o audio w skuterze z 35 Watową prądnica, i akumulatorem 4Ah, gdzie prądu musi starczyć PRZEDE WSZYSTKIM na stop, kierunkowskazy. Bo to bezpieczeństwo... Oraz na rozruch - niektóre nowoczesne skutery nie mają już kopaka a z pychu automat można tylko do domu zapchać bo odpalić się nie da....

• #57 18 Lip 2008 18:16
    misiek_wwa
    Poziom 13  

Witam
    Jeden znajomy rozwiązał to w ten sposób:) troszkę śmiesznie ale grało ładnie pod spodem jeszcze wzmacniacz-nie pamiętam jaki bo to dawno temu było. Całość mógł w jedną chwilę wyjąć i włożyć ponownie. Te rozwiązanie sprawdza się moim zdaniem bardziej w czasie postoju :D przy grillu czy gdzieś na imprezie poza domem. Jednak można zrobić i tak ładnie i fajnie

• #58 18 Lip 2008 21:16
    milejow
    Poziom 42  

Jak SubWoofer Walnie to aż skuter skacze
    a Skuter to Aprilia SR-50 2003r .głośniki BlauPunkta za podlączenie i kupienie
    calego sprzetu wyszlo mnie 3876zl.Jak zaklaam kask i jade to aż uszy pękają
    POLECAM TAKIE AUDIO [/quote]
    ........calego sprzetu,lacznie ze skuterem a sam bziuk kosztowal 3800zl:D

• #59 21 Lip 2008 08:19
    uczciw
    Poziom 10  

Ok rozumiem ale ja tylko na pytanie odpowiadałem. Do skutera nadaje się jedynie mały wzmacniacz (rzedu 10W na TDA2003) ponieważ moc prądnicy jest ograniczona do 35-40W a akumulator ma tylko 4Ah i to wszystko musi starczyć na stop i kierunkowskazy oraz na świetła mijania. Sama zarówka stopu pobiera moc 21W w chwili zwświecenia. Wzmacniacz naTDA2003 będzie w sam raz odpowiedni do skutera i nie jest wcale drogi koszt jego zbudowania. Końcówka mocy kosztuje gdzieś 4-5zł oraz pare rezystorów i kondensatorów no i płytka drukowana. Mój kolega robił sobie taki wzmacniacz i koszt wyszedł go gdzieś około 15zł ze wszystkimi częściami.

• #60 22 Lip 2008 09:32
    uczciw
    Poziom 10  

o to schemat końcówki mocy z opisanymi pinami na TDA 2003 i schemat
    wzmacniacza

Dodano po 4 [minuty]:

ps elementy Cx i Rx nie musza byc montowane. Przepraszam za taka słaba jakość ale nie mogłem lepiej tego zeskanować