Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Sagem cyfrowy polsat,brak foni z modulatora

pajo21 28 Jan 2006 16:53 1737 12
    pajo21
    Level 35  
    Witam.
    Montowałem u klijenta CP i okazało sie że niema foni z modulatora(na EURO działa dobrze),dekoder jest nowy.Klijent dzwonił do polsatu to mu powiedzieli że to wina montażu.Czy w ustawieniach tego tunera jest jakaś opcja wyjścia foni z modulatora?
    Może ktos spotkał sie już z takim przypadkiem.
    mirek65
    Level 13  
    Modulator ma Fonie 5,5MHz natomiast w TV masz 6,5 jak jest możliwość przełączenia w modulatorze to zrobisz inaczej nie.

Pozdrawiam
    pajo21
    Level 35  
    Może ktoś ma jeszcze jakieś sugestie
    mirek65
    Level 13  
    Prosta sprawa przestroic Modulator na Fonie 6,5MHz (każdy serwis rtv to potrafi), można też zastosować Fonie Równoległą w TV ;)

Pozdrawiam
    pajo21
    Level 35  
    Nie spotkałem sie jeszcze z takim przypadkiem żeby trzeba było przestrajać w nowym dekoderze fonie z modulatora.Czyli klijent musi odesłać spowrotem dekoder do dystrybutora w końcu jest na gwarancji.
    mirek65
    Level 13  
    Modulator jest w TUNERZE, czy jest dokładany (zewnętrzny) ??????
    pajo21
    Level 35  
    Modulator jest w tunerze
    mirek65
    Level 13  
    szukaj opcji fonii BG -> musisz zmienić na DK

może jest taka opcja w TV nie piszesz jaki masz
    (TV BG/DK lub SYSTEM 1 , SYSTEM 2 albo Fonia 6,5MHz zmienic na 5,5MHz) napisz jaki TV
    pajo21
    Level 35  
    To nie mój tv.Jak napisałem w pierwszym poście montowałem Cyfrowy polsat z dekoderem sagem u klijenta i po moim wyjściu gość chciał podłączyć drugi telewizor pod modulator i nie miał dzwięku.Sprawdzał na dwóch telewizorach i jest ten sam efekt.
    Szkoda że nie odezwał sie nikt kto ma ten dekoder i mógłby sprawdzić w praktyce te ustawienia.Chciałbym wytłumaczyć klijentowi przez telefon jak przestawić ustawienia w dekoderze ale musze wiedzieć dokładnie jak to zrobić.Nie chce mi sie do niego jechać(20 km)tylko po to żeby nacisnąć kilka przycisków na pilocie.
    mirek65
    Level 13  
    Instrukcji nie było w zestawie (tam pisze co i jak) , tylko czytać się napewno NIECHCE ;)

Pozdrawiam
    pajo21
    Level 35  
    Jnstrukcja jest u gościa w domu a on jest nie kumaty.
    pajo21
    Level 35  
    Problem rozwiazany,modulator był uszkodzony.
    Dziękuje za odzew.
    Temat mozna zamknąć.