Witam!
Chciałbym zmniejszyć napięcie wtórne na transformatorze( o około 4V) nie ingerując w jego budowę(nie odwijać zwoji).Sęk w tym że owy transformator jest o mocy około 90W i niewiem co można by było wykombinować prostego co by zezwoliło na obniżenie napięcia!Wydaje mi się że najprostrza sprawą było by wstawienie "jakiegoś" układu po stronie pierwotnej!Tylko jakiego!Prosił bym o pomoc w tej sprawie!
POZDRO!
Chciałbym zmniejszyć napięcie wtórne na transformatorze( o około 4V) nie ingerując w jego budowę(nie odwijać zwoji).Sęk w tym że owy transformator jest o mocy około 90W i niewiem co można by było wykombinować prostego co by zezwoliło na obniżenie napięcia!Wydaje mi się że najprostrza sprawą było by wstawienie "jakiegoś" układu po stronie pierwotnej!Tylko jakiego!Prosił bym o pomoc w tej sprawie!
POZDRO!