Witam.
Mam corse 1.2 silnik x12sz, wiem że silnik ten pomimo małej pojemności jest bardzo nieoszczędny, potrafi spalić do 10 l benzyny (mowa o silniku w pełni sprawnym).
Mój pomysł to skrócić czas otwarcia wtryskiwacza, myślę że spadek mocy nie będzie aż tak odczuwalny bo przecież to nie jest auto sportowe, na trasie przy 110 km/h podczas przejazdu np. 200 km będziemy do przodu trochę paliwa. zastanawiam się co jeszcze można zrobić żeby obniżyć te spalanie.
Mam corse 1.2 silnik x12sz, wiem że silnik ten pomimo małej pojemności jest bardzo nieoszczędny, potrafi spalić do 10 l benzyny (mowa o silniku w pełni sprawnym).
Mój pomysł to skrócić czas otwarcia wtryskiwacza, myślę że spadek mocy nie będzie aż tak odczuwalny bo przecież to nie jest auto sportowe, na trasie przy 110 km/h podczas przejazdu np. 200 km będziemy do przodu trochę paliwa. zastanawiam się co jeszcze można zrobić żeby obniżyć te spalanie.