Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

CB typ ALAN 87

wyciszkiewicz 30 Sty 2006 19:13 1268 7
  • #1 30 Sty 2006 19:13
    wyciszkiewicz
    Poziom 15  

Radyjko pięknie odbiera, jednak jest problem z nadawaniem. Widać na wskaźnikach, że radio nadaje, ale w innych odbiornikach nie ma dźwięku, a sygnał dochodzi wychylają się wskazania. Gruszkę zmieniałem, bez efektu

• #2 30 Sty 2006 21:34
    Kryptoman
    Poziom 19  

Czasami pomagają najprostsze rozwiazania - średnio raz na miesiąc trafia mi się klient z "uszkodzonym" radiem gdzie nie ma modulacji i okazuje się, że klient sobie skręcił potencjometr wzmocnienia mikrofonu na zero :D
    Tak więc najpierw sprawdź ustawienie potencjometru "Mic Gain".

• #4 01 Lut 2006 16:53
    humek
    Poziom 32  

sprawdz w urzadzeniu czy Ci kabelek od modulacji sie nie odlutował od "tyłu" gniazdka.Zdejmij obudowy i popatrz na gniazdko od tyłu moze jeden z kabelkow wisi w powietrzu to samo dotyczy potencjometru od modulacji (czułosci mikrofonu) jesli masz jakis głosnik zewnetrzny (tube) podłacz z tyłu ustaw MOD "PA" i nacisnij przycisk w mikrofonie jak sie usłyszysz to cos jest uszkodzone w modulatorze nadajnika jak nie to możesz miec przerwe w obwodzie mikrofonu.Aha jeszcze jedno - nie wszystkie mikrofony maja tak samo wyprowadzone styki we wtyczkach tj nie sa "kompatybilne" ze wszystkimi radiami.

• #5 01 Lut 2006 19:16
    oki188
    Poziom 22  

Kolego coś słabo sie znasz na alanie 87 w tym radiu nie ma wogule PA.
    Ja bym sprawdził czy jest modulacja na FM, USB, LSB jeśli jest to problem lerzy w modulatorze (tranzystor modulacyjny może być spalony, lub tranzystor sterujący).
    Pozdrawiam.

• #6 01 Lut 2006 19:56
    tatronic
    Poziom 24  

Podlacz sobie do radia miernik modulacji ( sa takie combo SWR+PWR+MODULATION METER) i zobacz jak wyglada twoja "nosna"-jaka moc wychodzi z radia i czy w momencie mowniena do mic jest modulacja(dla AM) dla SSB moc zmienia sie w takt modulacji.Mozesz rowniez zastosowac oscyloskop i sprawdzic sygnal na wyjsciu.Aha zapomnialem zapytac czy na wszystkich rodzajach emisji brak modulacji??Pozdrawiam Arek

• #7 03 Lut 2006 16:55
    wyciszkiewicz
    Poziom 15  

Przepraszam że odpowiadam z opóźnieniem, ale jestem elektronikiem amatorem i to starszej daty z epoki TV Jowisz,Helios i itp. Wtedy nie można było mieć CB, dlatego pytam gdzie szukać na schemacie tranzystorów modulacyjnych

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME