Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lasery w Sony, Technics i Pioneer

02 Lut 2006 07:38 2094 5
 • Poziom 18  
  Witam
  Poszukuję wiadomości na temat regulacji lasera w CD - jeśli np. gubi ścieżkę co objawia się systematycznymi trzaskami przy odtwarzaniu.
  1. czym regulować w laserze KSS 240A - są tam patrząc z boku 3 potencjometry
  2 Do czego służy malutki potencjometr w laserze CDM12.1/15(w Technicsie) i dlaczego jest 1 a w KSS są 3
  3 Czym regulować laserze w Pioneerze PD 201

  Marek Ws503

 • Specjalista Automatyk
  Z reguły to podkrecanie lasera to jest ratowanie umierajacego.W technicsie,watpie zeby udalo sie go podkrecic.Ten potenciometr jest od wzmocnienia swiecenia diody,podobnie przy pioneerze.Przy sonowkach,sprawa jest inna bo tylko jeden z nich sluzy do tego,o ile dobrze pamietam ten po lewej stronie.Pozdrawiam
 • Spec od car audio
  Sony KSS-240A jest to 3-beam czyli 3 wiązkowy. Dlatego masz 3 regulacje mocy - są 3 diody. Szczerze reanimacja KSS-240A jest bardzo ciężka ale biorąc pod uwagę cenę tego lasera jeszcze można posiedzieć (daje się go zreanimować - albo zabić całkiem). CDM12.1 za pomocą regulacji mocy nie uratujesz - jest to laser z takich co jak się skończy to do wymiany (aczkolwiek są inne uszkodzenia co przypominają koniec lasera np. skakanie podczas grania).
 • Poziom 36  
  Mylisz się Leszku - KSS240 ma jedną diodę i tylko jeden peerek służy do justacji ograniczenia prądu diody laserowej.Pozostałe dwa to FOCUS BIAS i E-F BALANCE.
 • Spec od car audio
  Może i tak - z tego co widziałem na schemacie to jest 3 diody (po co by pisali 3beam). W każdym bądź razie daje się go ratować (gdy kosztował jeszcze ok. 200 zł to trzeba to było robić).
 • Poziom 18  
  Witam
  Wiem wszystko, zamykam temat
  Marek WS503