Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Alarm w mieszkaniu + czujniki cofania?

artjur 05 Feb 2006 23:45 1443 1
Optex
 • #1
  artjur
  Level 11  
  Witam!
  Kombinuję właśnie z alarmem do mieszkania w bloku-po kilku ostatnich doniesieniach trzeba wreszcie o tym pomyśleć. I wpadłem na taki oto pomysł:
  Co po alarmie który zadziała jak gość "nieproszony" wybije już szybę, rozwali drzwi, pootwiera okna lub co gorsza jest już w mieszkaniu. Po mojemu, myślę że już w momencie gdy gość kręci się pod drzwiami lub oknami jest już poinformowany o systemie alarmowym, i tu właśnie mam zamiar wykorzystać czujniki cofania czyli ultradźwiękowe. Zamocowane byłyby w roletach zewnętrznych, niby antywłamaniowych (haha, zobaczyłem i przekonałem się na własnej skórze jak to jest zamocowane), chroniłyby strefę w okolicy okna, nie wyzwalałyby one ciągłego alarmu tylko ostrzegałyby w dzień sygnałem dźwiękowym ok.1s a w nocy tylko świetlnym ok.1-2s., a dopiero ciągłe stwierdzenie ruchu w okolicy okna przez około 2min uruchomiłyby alarm na jakieś 3min. i ponownie kontrolowałyby strefę , jeżeli wszystko byłoby w porządku i kontaktrony w roletach byłby nie naruszone alarm przeszedłby w stan czuwania. Jeżeli w którymś z momentów nastąpiłoby naruszenie kontaktronów w roletach, nastąpiłoby wyzwolenie alarmu i poprzez centrale CA6 SATEL zostałby powiadomiony zaufany sąsiad no i ja. Co myślicie o takim pomyśle, może macie jeszcze coś ciekawszego co chyba lepiej się sprawdzi niż same kontaktrony na ramie okna i PIR w pomieszczeniu.
  Pozdrawiam, czekam na sugestie.
 • Optex
 • #2
  CENTURION_ALARMY
  Level 22  
  Dobrze kombinujesz ja sobie skleciłem samorubkę podczerwieni, działającą na podobnej zasadzie. Bariera ostrzega że klijent jest niezaproszony a reszta wiadomo.