Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Optex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Alarm w mieszkaniu + czujniki cofania?

05 Lut 2006 23:45 1281 1
  • Poziom 11  
    Witam!
    Kombinuję właśnie z alarmem do mieszkania w bloku-po kilku ostatnich doniesieniach trzeba wreszcie o tym pomyśleć. I wpadłem na taki oto pomysł:
    Co po alarmie który zadziała jak gość "nieproszony" wybije już szybę, rozwali drzwi, pootwiera okna lub co gorsza jest już w mieszkaniu. Po mojemu, myślę że już w momencie gdy gość kręci się pod drzwiami lub oknami jest już poinformowany o systemie alarmowym, i tu właśnie mam zamiar wykorzystać czujniki cofania czyli ultradźwiękowe. Zamocowane byłyby w roletach zewnętrznych, niby antywłamaniowych (haha, zobaczyłem i przekonałem się na własnej skórze jak to jest zamocowane), chroniłyby strefę w okolicy okna, nie wyzwalałyby one ciągłego alarmu tylko ostrzegałyby w dzień sygnałem dźwiękowym ok.1s a w nocy tylko świetlnym ok.1-2s., a dopiero ciągłe stwierdzenie ruchu w okolicy okna przez około 2min uruchomiłyby alarm na jakieś 3min. i ponownie kontrolowałyby strefę , jeżeli wszystko byłoby w porządku i kontaktrony w roletach byłby nie naruszone alarm przeszedłby w stan czuwania. Jeżeli w którymś z momentów nastąpiłoby naruszenie kontaktronów w roletach, nastąpiłoby wyzwolenie alarmu i poprzez centrale CA6 SATEL zostałby powiadomiony zaufany sąsiad no i ja. Co myślicie o takim pomyśle, może macie jeszcze coś ciekawszego co chyba lepiej się sprawdzi niż same kontaktrony na ramie okna i PIR w pomieszczeniu.
    Pozdrawiam, czekam na sugestie.
  • Poziom 22  
    Dobrze kombinujesz ja sobie skleciłem samorubkę podczerwieni, działającą na podobnej zasadzie. Bariera ostrzega że klijent jest niezaproszony a reszta wiadomo.