logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

CZy da się skopiować system operacyjny na inny dysk?

GrS_84pl 06 Lut 2006 09:24 1806 3
REKLAMA
  • #1 2266243
    GrS_84pl
    Poziom 12  
    Posty: 98
    Mam takie teoretyczne pytanie:
    Czy można skopiować dysk systemowy na inny dysk, żeby Windows chulal ??
    Dokładniej...
    Mam dysk 80GB na ATA100 chce kupić dysk na SATA.
    Wiadomo że SATA jest szybsze o co najmniej jakieś 10Mb/s i przydałoby sie zeby system chodzil na takim szybszym dysku.
    Bardzo nie chce mi sie robić reinstalki i przez tydzień doprowadzać system do pożądku.
    Wpadłem na plana:
    Skopiować dysk c: na ten drugi dysk, on po ustawieniu bootowania tez będzie C: pytanie czy to tak poleci ??
    Obecnie na dysku c mam 25GB chciałem z tego zrobić ok 50GB.
    Programiki które mi skopiują takie rzeczy jak SystemVolumeInformation itp, to nie problem. Chyba ze zrobić to Ghostem??? Zresztą pod linuksem nie ma problemu z kopiowaniem takich rzeczy :)[/quote]
  • REKLAMA
  • #2 2266391
    paweliw
    Spec od komputerów
    Posty: 4914
    Pomógł: 710
    Ocena: 229
    Przy różnych dyskach (ATA->SATA) może być problem ale podobne tematy pojawiają się co jakiś czas na forum radziłbym użyć SZUKAJ

    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic169066.html
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic290155.html
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic362215.html
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic417305.html
    ...
  • REKLAMA
  • #3 2266615
    GrS_84pl
    Poziom 12  
    Posty: 98
    Dzięki.
    Nie patrzalem w szukaj bo wiem jak obslugiwać Norton Ghosta. :)
    Chodzilo mi raczej o to, czy taka kopia dysku wystartuje z SATA, czy nagle winda sie nie wysypie z powodu zmainy rozmiaru partycji, zmiany kontrolera itd...
    Nie wiem jak ten dziwny system z motylkiem w logo pracuje. Wiem, że Linux nie miałby z tym problemu...



    Dzieki za zainteresowanie :)
  • #4 2279567
    GrS_84pl
    Poziom 12  
    Posty: 98
    Sam se musiałem znaleść odpowiedź... doświadczalnie :D

    No wiec odpowiadam: Można przenieść zawartość z dysku ATA na SATA i winda XP sie przy tym nie wysypuje.
    problemem jest oczywiście oprogramowanie do takiej operacji. W moim przypadku i (z tego co czytalem na innych forach) nie tylko moim, pomocny okazał sie komercyjny program:
    "Acronis True Image v9.0" (wersja 8.0 też se radzi :))
    Może komuś sie to przyda.
    Pozdrawiam !
REKLAMA