Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

czujnik z myszki - czy zadziała jako czujnik w robocie ???

06 Lut 2006 09:28 2010 4
  • Poziom 13  
    mam pytanko - czy moge jakoś sęsownie zastosować w robociku czujnik z myszki opycznej :?: chodzi mi o to czarne w myszce , bo wiecie , jak się myszke zostawi na 5 sek. chyba to ona się jakby gasi , nie ? a jak się nią porusza , to ona znowu się zaświeca (nie wszyskie mszyki tak mają , ale niektóre tak) ... co o tym myślicie ? on miałby działać jako taki czujnik np. z przodu robota tzn. działałby jak czujnik dotykowy tylko bez dotykania . podjechałby pod ściane i by się przed nią zatrzymał bo czujnik by się załączył ... czy to by zadziałało :?: ... niewiem :|

sory za błędy jak są , ale klawiatura mi się pieprzy ...
  • Pomocny post
    Poziom 18  
    do tego zadania to najlepiej tsop1736 i diode podczerwieni albo cos podobnego

czujnik od myszki optycznej mozna wykorzystac do pozycjonowania robota (czesc czujnikow optycznych ma nawet wyjscie X1 X2 i Y1 Y2 tak jak w starych myszkach wiec nie trzeba nawet pisac magistrali PS/2 na procka)
  • Poziom 13  
    thx :)

Dodano po 28 [minuty]:

aha , możecie mi dać link do opisu jak się płytki wytrawia ? miałem gdzieś ten link na elce ale sobie zapomniałem i nie moge znaleść.
    a jak na elce niema toniech ktoś napisze ... ale jak dobrze pamiętam to gdzieś jest opis ...
  • Poziom 13  
    dzięki :)