Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
HelukabelHelukabel
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Alarm samochodowy problem z kablami

06 Feb 2006 15:41 981 3
  • Level 2  
    Witam!
    Mam maly problem a mianowicie dostalem alarm wyciagniety z innego auta oczywiscie bez schematu :) i teraz nie moge dojsc do ladu z nim a konkretnie nie moge znalesc przewodow na krańcówki do drzwi .
    Jak to sprawdzic ktore przewody badz przewod jest wlasnie do krańcówek ?
    Pozdrawiam !!!
  • HelukabelHelukabel
  • Level 12  
    Najlepiej odczytaj markę alarmu inaczej jest to bardzo trudne, prawie każda firma stosuje swoją kolorystykę kabli.Można kombinować ale jest to ryzykowne.
    Najważniejsze jest zasilanie i masa(najczęściej czerwony i czarny),znajdź +12V po stacyjce(różnie to oznaczają pomaranczowy,różowy,cienki czerwony).Jak to ci się uda znaleźć próbuj z wyjściem syreny.Jeżeli ustawione jest głośne uzbrajanie,powinien pojawiać się ci "plus na tym przewodzie",podczas włączania pilotem.Ale uwaga, podobnie zachowuje się wyjście na kierunkowskazy,ale najczęściej stosowane są dwa takie same kolory.Zostaje jeszcze strowanie centralnym zamkiem(pojawia się na krótko minus przy uzbrajaniu i rozbrajaniu).Potem spróbuj przy uzbrojonym alarmie,szukać wejścia wyzwalanego "-" lub "+"(najczęsciej minusem).Po uwzględnieniu zwłoki zacznij wyzwalać wolne przewody.Ale powtarzam przy braku doświadczenia jest to bardzo trudne,jeżeli nie masz o tym pojęcia oddaj alarm do jakiegoś intalatora.
  • HelukabelHelukabel
  • Level 2  
    To jest bardzo stary alarm syrena i plytka od alarmu jest w jednj puszce mam juz zlokalizowane +, - wyjscia na kierunkowskazy , diode sygnalizacyjna, ale zostaja mi 3 kable : zółty, żółty z czarnym paskiem i pomaranczowy i nie wiem ktory do krancowek od drzwi. Po podlaczeniu jak go uzbroje pilotem to po około 30 sekundach zaczyna wyć, nie wiem nawet kto się podpisuje pod tym arcydzielem ale na obudowie są naklejki z napisem KELARM801 :|
  • Level 12  
    Jeżeli po uzbrojeniu wzbudza się syrena,to według mie musi być jakieś uszkadzenie centralki.Pod warunkiem że dobrze zlokalizowałeś zasilanie.