logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Synchroniczny przerzutnik czterowejściowy w Pspice lub Aplac

damianlg 06 Lut 2006 17:28 1020 2
REKLAMA
  • #1 2267974
    damianlg
    Poziom 12  
    Posty: 107
    Ocena: 12
    Witam, moze ktos ma taki schemacik juz zrobiony, musze przesymulowac w pspice i aplac'u synchroniczny przerzutnik czterowejsciowy typu d, poprosze o jakies materialy jezeli kto by mial, w sumie zrobilem w pspice uklad z 8 bramek nand tylko nie wiem jak to przesymulowac zeby wykazadz ze prawidlowo dziala, czy zapodac na wejscia jakies zrodla vpulse i zbadac co sie pojawia na wyjsciach ?
    pozdr
    jojomp(małpa)wp.pl
    gg: 4406932
  • REKLAMA
  • #2 2270348
    ed-ek
    Poziom 34  
    Posty: 1814
    Pomógł: 275
    Ocena: 42
    Zapodaj na Forum schemat który spłodziłeś. Bez niego trudno ci pomóc w symulacji,a mając go - nie ma problemu. Poza tym podaj jaką masz wersję PSpice.
  • #3 2270896
    damianlg
    Poziom 12  
    Posty: 107
    Ocena: 12
    witam, ciesze sie ze odpowiedziales na temat, tutaj umieszczam linka do schematu,

    http://helios.et.put.poznan.pl/~mpolroln/schem.exe
    spakowane pliki potrzebne do otwarcia w pspice, tutaj tez screen

    http://helios.et.put.poznan.pl/~mpolroln/2.JPG

    genealnie juz prawie zrobilem, z tym ze na sztywno zapodalem wejsciowa kombinacje
    0 1 1 1
    a dobrze by bylo jak by zrobic cos co by podawalo na wejscie takie 4 kombinacje:

    A B C D
    0 1 1 1
    1 0 1 1
    1 1 0 1
    1 1 1 0

    po kolei w takt zegara,

    wiekszym moim problemem jest natomiast zrobic dokaldnie to samo w programie Aplac 7.9 , ktorego nigdy nie uzywalem ;(
REKLAMA