Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Spawarka do przystawki TIG

kefir200 07 Feb 2006 22:33 4201 2
    kefir200
    Level 12  
    Noszę się z zamiarem zakupu przystawki do spawania TIG, która wymaga zastosowania spawarki prostownikowej o napięciu 70V. Napięcie zasilające przystawkę to także 70V. Przystawka pozwala na spawanie prądem 200A. Czy mogę zastosować do tej przystawki spawarkę 200A, AC, 230V/400V (z takich źródeł zasilania będę korzystał), jedną z wielu w ofercie np. Praktikera itp. i użyć mostka z diód wysokoprądowych? Nie wiem jakie napięcie mają te "zwykłe" spawarki. Jeżeli taki układ ma szanse bycia, to prosze o poradę jakie dobrać diody i co musze jeszcze dokupić, dorobić...

Dodano po 5 [godziny] 11 [minuty]:

Z premedytacją podbijam temat. Bardzo zależy mi na czasie. Sprzęt, który mnie zainteresował, to:
    http://allegro.pl/show_item.php?item=85406485 oraz przystawka OZAS - czekam na jej parametry i zdjęcia.
    Transformator spawalniczy to np. tani Powerbosch 200A 230/400V na miedzianych uzwojeniach. Przeczytałem wszystkie posty nt. prostowników ze spawarki i spawarek prostownikowych SPB315, 400...trochę też o przystawkach, tigach dosłownie wszystko i jeszcze o migomatach... Ale nigdzie nie znalazlem konkretnej odpowiedzi na moje pytanie. Zadałem też pytanie do dystrybutora spawarki Powerboch i jeszcze kilku innych o napięcie jałowe i pod obciążeniem. Niestety te dane nie są dostępne od ręki. Domyślam się, ze można wyprostować t napięcie, tak jak można wyprostować je w przypadku budowy prostownika-startera, ale wolałbym nie opierać się tylko na domysłach i upewnieć się, ze takie przystawki będą z taką wydumką współpracować.

Proszę o opinie i pomoc.
    kalasz20
    Level 26  
    Witam
    Ogólnie w zwykłej spawarce elektrodowej napiecie nie moze być aż tak wysokie - 70V , dokładnie nie pamiętam ale raczej bedzie to ok 40-50V a nawet czasami mniej , w tych tanich spawarkach może być one jednak trochę wyższe gdyż mają one słabą wydajność i wysokie napięcie w stanie jałowym pozwala na łatwiejsze zajarzenie łuku. Spytaj sprzedającego czy ta przystawka może pracować przy napięciach niższych od 70V.
    Pozdrawiam
    kefir200
    Level 12  
    Najgorsze jest to, ze żaden z dotychczas zapytanych sprzedawców spawarek transformatorowych nie podał napięcia jałowego sprzedawanych spawarek. Jutro dzwonię do właściciela przystawki.

A co się dziej podczas obciążenia spawarki. Napięcie przecież spada...przystawka musi chyba jakoś sobie z tym radzić...?