Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

co to za głośniki i co moge z nich zrobić?

08 Lut 2006 14:32 1649 9
  • Poziom 24  
    posiadam uszkodzone 2 głośniki tonsila: gd 30 50W 4Ω i gds 30/30W 4Ω.trzeba w nich wymienić cały układ grający-cewki membrany i resory.patrzyłem na wymiary i są identyczne jak w gdn30/60,8Ω.czy moge wstawić do nich części przeznaczone do tych gdn?
    w innym temacie pytam również jak moge zregenerować głośniki.
  • Pomocny post
    Użytkownik obserwowany
    Witam.

Z tego co wiem to konkretny kosz i magnes jest przeznaczony pod konkretną cewkę i membrane-fabryki nie poprawisz - wiem bo miałem Beyma 18G50 i jedna sie spaliła bo była przewijana przez jakiś tam serwis elektroniczny i podczas grania poprostu mi padła sie spaliła podczas gdy orginały na tych samych ustawieniach śmigały dalej....Potem wysłałem ja do serwisu Beyma na Polskę(Końskie),zapłaciłem 520 zł z przesyłkami ale słuzyla mi cały czas bez awarii póki nie zacząłem studiów i nie sprzedałem odwrotek.TAK WIĘC NIE POLECAM KOMBINOWAĆ,CHOĆ NIEKTÓRZY NAPEWNO BEDĄ MÓIĆ,ŻE MOŻNA-OSOBIŚCIE UWAŻAM,ŻE FABRYKI NIE POPRAWISZ CO DO GŁOŚNIKA - JEDYNIE Z OBUDOWĄ MOŻESZ KOMBINOWAĆ....

GD 30/50 to super estradowe głośniki Tonsila pod względem cana/jakość,hałas :D.Były montowane w kolumnach Eltron 100 oraz w kolumnach Gran-a.Co do drugich to Tonsil GDS 30/30 pochodzą z kolumn Eltron 60 i tam w sumie najlepiej grają-eksperymentowałem z obudowani ale najlepiej było w orginalnych budach.

Do czego użyc....? .......... Do tego do czego są przeznaczone - do ostrego/głośnego grania :D . Osobiście polecałbym te GDS 30/30 na satelity(+oczywiście jakieś soporany do nich) a z GD 30/50 można grać niższym pasmem czyt. basować i to nieźle :d .GD 30/50 podłączone w bloku pod Radmora 2x50 Wat spowodowały nienawiść sąsiadów i wyjazd razem z krzesłem z pokoju :D .

Miałem i jedne i drugie głośniki i troche o nich wiem a jeśli pomogłęm to prosze o wciśnęcie kwadraciku "ten użytkownik mi pomógł " :D .Zreszta teraz jak mieszkam na stancji CHCĘ kupić estradóweczki Tonsila na GD 30/50 + jakiś Etronik 100,ponieważ jak podłączam mój sprzęt to korki lecą odrazu :cry: .

Pytaj dalej jak coś....

POZDRAWIAM SERDECZNIE
  • Poziom 24  
    to zabiłeś mi klina.chciałem te głośniki użyć do kolumn jako basówki a tu sie okazuje że nic z tego.a może znasz kogoś kto naprawia takie sprzęty? a może wiesz jak samemu to zrobić
  • Pomocny post
    Użytkownik obserwowany
    Cześc dzienx za pkt :D .

Otóż nigdy sam nie naprawiałem głośńików sam...Tylko przez serwis na polskę danego producenta.Tak było z tą Beymą 18G50 - ktoś ją dał do "Pana Waldka" do serwisu i co z tego wyszło - awaria podczas grania balu = siarrra :| .

Otóż nie polecam GDS do basowania,ponieważ raczej na 100% spalisz bo cewka sie szybko w nich grzeje na basie-dość bardzo szybko :D .

Co do GD 30/50 jakbyś naprawił to polecam do pełnopasmówek-spl 95DB a to już gra poważnie - wiem co pisze bo miałem :D.Co do naprawy to jest masa aukcji na allegro dot. naprawiania głośńików Tonsil ale sam nie wiem czy ufać.Może popytaj sie w tonsilu we wrześni ile za naprawe by wzięli bo jak niewielka różnica to zdecyduj sie na serwis.

Ja tak zrobiłem z Beymą i nigdy nie pożąłowałem 520 żł,które dałem za naprawę-grało przez dwa lata bez żadnego zgrzytu póki nie zacząłem studiów i ich nie sprzedałem-teraz też grają cały czas i awarii brak.

POZDRAWIAM
  • Poziom 24  
    ok.dzięki za wszyskie odpowiedzi.jak tak potrzebujesz punktów to moge ci coś podesłać.
  • Użytkownik obserwowany
    Nie chyba nie trzeba - może sie kiedyś zbiorom :D .

Co do pomocy - nie ma za co - po to jest to forum :D .

Gdzieś za miesiąc bede eltrona 100 chciał kupić - jeśłi masz skąd załatwić bede wdzięczny :!: .

POZDRAWIAM
  • Poziom 24  
    kumpel ma go już teraz ale jest w rozpadzie.niema obudowy,zakurzony,zabrudzony.coś padło w sterowaniu i któś nieumiał z tym zrobić i tak już zostało.chciałem to naprawiać ale masa roboty.może wiesz do czego służy ten włącznik na dole obudowy po prawej stronie?coś tam się się przesuwa,działa jakaś sprężyna ale niekumam o co chodzi.
  • Użytkownik obserwowany
    Miałem kilka Eltronów zarówno kolumn jak i wzmacniaczy ale nie wiem o co chodzi-potrzebowałbym fotkę....POZDRAWIAM
  • Poziom 17  
    kosz od tych GDSów i od GDNa jest taki sam, więc jeśli chcesz możesz np z GDS 30/30 zrobić GDN 30/60 do basu a te GD 30/50 do nadstawek. Oryginalna membrana i ceweczki napewno pasują
  • Poziom 43  
    Wymiary sa takie same, generalnie nie wiem tylko jak losniki rożnia sie silą magnetyczną, jeśli jest ta sama to można zrobić z tego GDN.

Generalnie problem w przypadku jak ja dawałem oryginalną cewke to niewspółgranie niej z ukladem magnetycznym w przypadku wymiany górnego zawieszenia po prostu wybijało ją na centymetr - zawieszenie wyłamywalo się . prawdopodobnie cewki GDN i GDS są podobne jesli nie takie same ale tego nie wiem. Trzeba by wszystko wymienić. Generalnie oba głośniki mają duzy Vas i kilka innych podobieństw w parametrach, ale nei sprawdze tego bo muli mi niesamowicie internet.

GD 30/50 ma parametry typowe do obudowy zamknietej jak tu pisze w BassBoxie.