Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Automatyczne domykanie szyb VW sharan

Marcin1989 09 Lut 2006 00:02 5079 3
  • #1 09 Lut 2006 00:02
    Marcin1989
    Poziom 17  

Witam

Posiadam VW sharan z automatycznym domykaniem szyb ale po przyciśniećiu i przytrzymaniu przycisku w pilocie... Chcę jednak aby szyby domykały sie same gdy załącze alarm.Więc mam do Was pytanie czy można kupic jakiś moduł do tego czy macie jakis schemat aby samemu zrobic taki moduł i mniej więcej ile by to wyniosło... Prosze o pomoc

0 3
  • #2 09 Lut 2006 10:26
    autosuper
    Poziom 24  

Najprostsza i najtansza metoda jest dolozenie przekaznika ktory bedzie domykal szyby , muisz zmierzyc jaki jest mniej wiecej potzrebny czas do calkowitego zamkniecia szyb z najnizszego ich polozenia , i dodac maly przekaznik nawet hallotronowy wraz z kondensatorem na jego sterowaniu , dobranym wlasnie tak aby po podaniu sekundowego impulsu z centralnego zamka na przekaznik ten wysterowal szyby prez czas potzrebny do ich zamkniecia . To ejst metoda najprostsza , mozna zamiast samego przekaznika dolozyc jeszcze jego sterowanie tranzystorem , dzieki ktoremu zmniejszylaby sie pojemnosc potrzebnego tam kondensatora. Ale z moich doswiadzcen wynika ze neima potrzeby dawac tam tranzystory w przypadku gdy zastosujemy jaki naprawde maly przekaznik np. wspomniany juz hallotronowy. A przekaznik ten najprosciej podpiac na wylacznik przy dzrwiach ktory po przekreceniu i przytrzymaniu prez ok sek kluczyka w dzrwiach w pozycji na zamykanie domyka wszytkie szyby wlacznie z szyberdachem. Jakbys mial jeszcze jakies problemy lub nie zakumal jak to zrobic to narysuje ci schemat . Pozdrawiam

0
  • #3 09 Lut 2006 13:02
    Marcin1989
    Poziom 17  

No więc jak byś mógł mi narysować ten schemat byłbym bardzo wdzięczny ja dopiero zaczynam przygode z elektronika ale mam kumpla który sobie z tym poradzi jak bym nie umiał więc prosiłbym o jakies wskazówki jeszcze.Oczywiście jak wspomniałme wcześniej jak nacisne przycisk na pilocie na podczewieiń i przytrzymam to mone sie same domykają lub otwierają tak samo jak przekręce kluczyk w drzwiach...ale chodzi mi tylkom o to ze po załączeniu alarmu zeby sie domykały same... nie wiem czy to jest fabryczny alarm ale zauważyłem ze jak mam uchylonme tylne szyby w ostatnim rzędzie to przy zamykaniu z alarmu jedna z tylnych lekko ise zamyka ale nie dokońca więc prosiłbym o jamieś wskazówki poszukam jeszcze na elektrodzie schematu tego alarmu i dam znac

0
  • #4 15 Wrz 2007 13:47
    kpfds
    Poziom 11  

A nie dało by sie umieścić tego schematu na elektrodzie ??

2