Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Obudowa drewniana

Elvis25 09 Lut 2006 22:13 1565 2
 • #1 09 Lut 2006 22:13
  Elvis25
  Poziom 13  

  Kilka postów znalazłem o tej tematyce, ale też i kilka innych tematów, w których przeczytałem o zakłóceniach w pracy urządzeń jeśli obudowa nie będzie metalowa, itp.
  Więc proszę o Wasze opinie na temat obudowy wykonanej z płyty MDF lakerowanej później na wybrany kolorek + front dębowy (jeśli się uda to z czarnego dębu). Wnętrze powinno by wykonane z elementów starej obudowy lub od podstaw np. z aluminium. Czy płyty należałoby wykleic od środka np folią aluminiową lub podobnym materiałem w celu zminimalizowania ewentualnych zakłóceń w pracy innych urządzeń elektrycznych znajdujących się w pobliżu?

  Z góry dzięki za pomoc.
  P.S. Funkcji SZUKAJ używam często ;)

  0 2
 • #2 10 Lut 2006 00:04
  Michał~88
  Poziom 14  

  Witam.
  Co do tego tuningu PC nie powinieneś się obawiać. Mój wujek jest stolarzem i wykonuje różne dziwactwa na potrzeby klientów.
  Obudów drewnianych do komputerów zamiast metalowych zrobił już mnóstwo.
  Podczas pracy nad taką obudową po pierwsze nie musisz obawiać się żadnych zakłóceń z strony sprzętu.
  Największą zmorą obudów drewnianych jest ciepło. W wnętrzu komputera panują warunki można powiedzieć ekstremalne. Występuje w nich temperatura do 40 stopni. Jeżeli drewno zostaje polakierowane i przez cały okres działania komputera temperatura panująca w środku działa na lakier jak suszarka czy słonie palące na drewno. Poczym panuje w niej zapach lakieru, jakim zostało pomalowane drewno. Drewno najlepiej pozostawić w stanie surowym a tylko zewnętrzną część polakierować.
  Można wykorzystać a raczej było by wskazane wykorzystanie w znacznym stopniu starej obudowy (chodzi mi odnośnie zamocowanie płyty głównej ja twardego dysku i CD. Te "koszyczki będą bardzo pomocne w utwierdzeniu najważniejszych podzespołów komputera. Co do samego chłodzenia obudowy polecam zamontowanie dwóch wiatraczków na spodzie obudowy. Jeżeli obudowa będzie stała na zrobionych ładnie nóżkach skąd biedzie mogło popierać chłodniejsze powietrze.
  A co do uroku obudów drewnianych to mówią jedno drugiej takiej na świecie niema nikt :D:D

  0
 • #3 10 Lut 2006 11:50
  Elvis25
  Poziom 13  

  THX. Cały układ w środku obudowy będzie rozplanowany pod kątem jak najlepszego chłodzenia. Zamontowane będą 3-4 wentylatory 120mm spowolnione aby wymusic obieg powietrza. Dodatkowo tunel z nawiewem na procesor.
  Mocowania napędów i dysków wykonam prawdopodobnie od podstaw z aluminium lub jeśli finanse pozwolą z miedzi. Obudowa ma byc solidna i elegancka a dodatkowo zapewniająca dobre chłodzenie a zarazem będąca cicha. Trochę pracy będzie ale mam czas ;)

  0