Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Szafa sterownicza jak odzyskać.

mxs 10 Feb 2006 13:33 2243 14
    mxs
    Level 26  
    Witam wszystkich.
    Mam problem z szafą sterowniczą do maszyny/Spaliła się,ale nie od zwarcia/w tym czasie była wyłączona odl. od maszyny ok 5mb/Maszyna jest nie naruszona.
    Ma 3 silniki 2x4KW i 1szt 2.2KW
    Dwa mają mieć jeden kierunek obrotów ,a jeden przełącznik prawo lewo.
    Jak to zrobić?Ile może kosztować?Wstępnie myślałem o Wył.M250, czy wystarczą? Z tego co jeszcze można zobaczyć to są tam styczniki i termiki
    oraz bezpieczniki topikowe /stare.porcelanowe/
    Jest tam transformator,po co jak na jednym styczniku udało się odczytać zasilanie cewki 220V.
    Proszę bardzo o pomoc.
    mxs
    jaruśjaruś
    Level 18  
    Nie ma lekarstwa na tego typu awarię, nie ma też problemu jezeli wiadomo co ta maszyna ma robić tzn. jest znana technologia jej pracy. Należy tę szafę na nowo zaprojektować, wykorzystać ewentualnie ocalałe aparaty i uruchomić. Pozdrawiam
    mxs
    Level 26  
    Witam,dziękuj za odpowiez,czy można to zrobić samemu i za ile?
    Pewne pojęcie mam,ale odnosi sie do starych układów,a teraz są jakieś nowe rozwiązania np.ten M250.
    Pozdrawiam.
    as
    wjmarcia
    Level 13  
    Tak jak pisał wcześniej kolega, trzeba wiedzieć co ta maszyna ma robić i odtworzyć stary układ elektryczny jeżeli są jakieś schematy lub stworzyć całkiem nowy układ w oparciu o dostępne na rynku cześci.
    Los_sandalos
    Level 27  
    Taka szafka to koszt około 1000-1500 zł zależnie co i jak. Jakbyś napisał miasto skąd jesteś to by było miło. Może by się coś dało zrobić.
    mxs
    Level 26  
    Okolice Warszawy.40km
    as
    Los_sandalos
    Level 27  
    Szkoda, trochę daleko. Na pewno znajdziesz jakąś firmę zajmującą się profesjonalnie szafami sterowniczymi. jeśli już taką znajdziesz to poproś aby Ci pokazali jakąś zrealizowaną szafkę bo jakość wykonania bywa różna.
    wergilek
    Level 14  
    Mogę Ci pomóc w zmontowaniu tej szafy. Jeśli przyjedziesz do mnie to wciągu jednego dnia da się zrobić. Jeśli zdecydujesz się na przyjazd do Łodzi .
    Pozdrawiam
    mxs
    Level 26  
    Wergilek dziękuję ale nie skorzystam,za daleko.
    Kiedyś takie szafy montowałem ponad 20 lat temu.
    Chodzi mi o to jakie nowe elementy mogę zastosować jak np.m250,jak to się sprawdza w praktyce nie jestem na bieżąco w temacie i dlatego pytam.
    as
    dioda1000
    Level 28  
    mxs

Quote:
    Jest tam transformator,po co

separacja :)

Napisz w poście jaki typ maszyny rocznik może ktoś schemacik ma i po kłopocie . Ewętłalnie co ta maszyna robi "krańcówki ile szt ile wył itd."
    może ktoś odpowie
    poz.dioda
    mxs
    Level 26  
    Już wiem po co trafo,nie seperacja,a czujnik zaniku fazy.
    Izolacje się zwęgliły,ale doszedłem gdzie były podłączone.Prawdopodobnie zasilay cewki przekażników z 380/220
    Jeszcze raz pytam jakie nowe elementy mogę zastosować,w katalogach tyle tego jest że się można zgubić,a sprzedawcy jacyś niegramotni.

as
    dioda1000
    Level 28  
    Quote:
    nie seperacja,a czujnik zaniku fazy

Przewodów skrajnych /fazowych/ masz 3 ,a transformator podłączony pod 2 przewody skrajne. Czyli jaki to czujnik zaniku fazy :).

A podłączony jest do 380 V /aktłalnie 400V/ by nie obciążać przewodu neutralnego , dodatkowo robi za separacje .Przemyśl to .

pozd. dioda
    mxs
    Level 26  
    Jeżeli ten trafo jest na 380/220 i z 220 zasilane są cewki styczników to przy braku jednej styczniki nie załączą.Jeżeli chodzi o trzecią fazę to chyba silnik nie ruszy na jednej.dziwne to polączenie?
    as
    dioda1000
    Level 28  
    Quote:
    chyba silnik nie ruszy na jednej

Na jednej nie , ale skąd wiesz którą wywali może być że 2 będą szły do silnika.
    poz.dioda
    mxs
    Level 26  
    Zgadza sie.pomyslalem o tym po wyslaniu odpowiedzi.
    as