Witam
Jestem początkującym elektronikiem i mam problem z tranzystorami.
Jak rozpoznać która nóżka jest bazą ,która emiterem ,a która kolektorem?
Czy jest na to jakaś reguła , którą mógłbym zastosować do wszystkich?
Bardzo dziękuję za wszelką pomoc.
Jestem początkującym elektronikiem i mam problem z tranzystorami.
Jak rozpoznać która nóżka jest bazą ,która emiterem ,a która kolektorem?
Czy jest na to jakaś reguła , którą mógłbym zastosować do wszystkich?
Bardzo dziękuję za wszelką pomoc.