logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Jak napisać procedurę odbioru DTMF w Bascom dla MT8870DE i zapisu w EEPROM?

gw007 12 Lut 2006 19:23 2433 5
REKLAMA
  • #1 2294446
    gw007
    Poziom 20  
    Posty: 457
    Pomógł: 5
    Ocena: 14
    WItam, czy w bascomie jest mozliwosc napisac procedure odbioru dtmf prze np MT8870DE i zapisanie tego w postacji cyfr w konkretnym adresie w eepromie??
  • REKLAMA
  • REKLAMA
  • #3 2302770
    gw007
    Poziom 20  
    Posty: 457
    Pomógł: 5
    Ocena: 14
    a mog bys zapodac jakas komede ktora by odbierala z dekodera ciag cyfr i zapisywala na dany adres eeprom
  • REKLAMA
  • #4 2302936
    ZbeeGin
    Poziom 39  
    Posty: 4320
    Pomógł: 602
    Ocena: 454
    Tu jedna komenda nie pomoże. Nie ma takiej co załatwiałaby całość.

    Obsługę dekodera DTMF musisz napisać sam. Czekasz na sygnał odebrania tonu i pobierasz 4 bitową liczbę. Liczba ta przelatuje przez konwerter znaków (00h-0Fh -> 0-9, *,#) i trafia do pamięci. Dostęp do EEPROM to także ciąg instrukcji: I2CInit, I2CStart, I2CRByte, I2CWByte, I2CStop.

    Napisałem kiedyś prosty programik w asm dla mojej testowej płytki (8051+RAM+8255) który wyświetlał cyfry na terminalu przez RS232.

    p.s. Padają tam niecezuralne teksty. Dlatego rating dla tego pliku to Adult. :)
    Załączniki:
    • TESTER4.txt (7.02 KB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
  • REKLAMA
  • #5 2371996
    gw007
    Poziom 20  
    Posty: 457
    Pomógł: 5
    Ocena: 14
    Powiedzcie mi jak mam mieszac kod bascom i asm bo sie zawsze zastanawialem jak...
REKLAMA