Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Spale głośnik? Kolumny 100 litrów. Głośnik niskotonowy 35 cm. Kenwood.

16 Lut 2006 11:29 1968 3
  • Poziom 2  
    Mam kolumny 100 litrowe 35cm średnicy głośnik niskotonowy (lata 90-92) firmy Kenwood. Ma bardzo wysoką efektywność bo jak zasilam go piecykiem z wieży pioneer 2x65Watt rms i jest taki głośno że seobie nie wyobrażam. Chyba kolumny są 120Watowe rms ale w to trudno mi uwierzyć, chyba że 95 db efektywności mają. Schodzą bardzo nisko. Tu jest pytanie czy spale je na disco. Nosiłem je już wiele razy ale nie dawałem zbytnio basów bo się bałem o nie. Zawieszenie jest z dziwnego materiału jakby jakiś materiał utwardzany. Tyle lat i się nie rozleciał. Obudowa jest bass reflex i jest bardzo miekkie zawieszenie głośnika niskotonowego że palcem wgniasz bez problemu 2 cm. Dziwne miękkie zaiweszenie i obudowa bass reflex. Piecyk na disco jest z przynajmniej 120Wat rms., obniżam strumień dźwieku w winampie. Jak nie słysze znieksztalceń to moge dać basów więcej. Ale jak daje to tak głośnik się wychyla że boje się ze sie uszkodzi ale nie słychać stukania i zniekształceń.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 24  
    Możw głośnik już jest wyrobiony. Nie sądze żebyś je spalił. Po prostu poszukaj w necie opisu tych kolumn typ rocznik powinieneś coś znaleś np. jakie wychelenie może mieć ten głośnik.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 43  
    Ogólnie puki jest dobry wzmacniacz i słaba korekcja cyfrowa to się cuda dzieją z dźwiękiem, tak jakbyś starą plytę gramofonową puszczał.

Po za tym patrz tylko na wychył głośnika nie dawaj basu za dużo (oczywiście możesz skorygować) i bedzie ładnie działało bez ruszania i bezpieczniej jesli chodzi o wysokotonowe nawet jak na wiezy.

Wieża po za tym może miec malą moc przez to te głosniki furgają. skuteczność skutecznoscią ale membrana trochę waży a masa to opór przed zmianami położenia powodowanymi przez prąd w cewce.