Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Czujnik uderzeniowy, a udarowy.

xleninx 17 Feb 2006 21:49 7731 17
    xleninx
    Level 10  
    Czym różni się czujnik uderzeniowy od udarowego?
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    Maniek24
    Level 16  
    tym samym co Fiat 126p od np Malucha tylko ciekawiej brzmi
    xleninx
    Level 10  
    OK, dzięki za odpowiedź,
    a jaka jest różnica pomiędzy czujnikiem uderzeniowym/udarowym a wstrząsowym?
    User removed account
    User removed account  
    xleninx
    Level 10  
    czyli mam rozumieć, że czujnik udarowy i uderzeniowy, i wstrząsowy to to samo?
    User removed account
    User removed account  
    krz220
    Level 12  
    jak nie zastosujesz dobrej regulacji to będzies latał na każdą petardę albo burzę.Odpuść sobie ten bzdet.Co zabezpieczasz SA ile?
    xleninx
    Level 10  
    Będę to zakładał do passata B3 kombi.
    krz220
    Level 12  
    to zrób to na wiosnę jak nie będze gałek ze śniegiem.
    witek_elektr
    Level 14  
    Zamiast czujnika udarowego zastosuj czujnik zbicia szyby. Jest on zestrojony tak, że działa tylko przy pukaniu w szybę np. kluczykami od samochodu, a pięścią już nie - czyli zadziała przed wyrządzeniem szkody.Czujniki udarowe jakoś się sprawdzają pod warunkiem, że zamocowane są do sztywnych elementów, takich jak podłużnice, rurowe wzmocnienia poprzeczne pod deską; poza tym w alarmach można chwilowo wyłączyć czujniki dodatkowe.
    sfinx
    Level 17  
    najlepiej zastosowac czujnik ultradzwiekowy i czujnik grawitacyjny.
    kzaw
    Level 27  
    Jeszcze mi się nie zdarzyło żeby dobrze ustawiona wstrząsówka włączała się od wiatru czy deszczu.Ja zawsze montuję wstrząsówki i wielokrotnie bardzo pomogły. i osobiście gościu cofając stuknął w samochód cofając pod moi domem.gdybym nie miał wstrząsówki pewnie nic bym nie wiedział i był w plecy parę stówek. A tak alarmik się włączył i gościu płacił.
    bogdan5
    Level 17  
    jakie polecacie wstrząsówki do auta mam brawę
    xwit
    Level 33  
    Udary są jednakowe.Różnią się tylko tym,że mogą być jedno lub dwu strefowe.No i producentem...
    bogdan5
    Level 17  
    a jacy producenci są godni polecenia i czym różnia się jednostrefowe od dwustrefowych
    xwit
    Level 33  
    Producenci?Nie ma jako takich lepszych lub gorszych.A co do stref to dwu strefowe stosuję się do alarmów wyposażonych w prealarm a jedno do alarmów bez prealarmu.
    Wojtek_b21
    Level 16  
    Udary nie są jednakowe jak napisał kolega xwit , dzielą się na
    1. piezoelektryczne ( przetwornik piezoelektryczny )
    2. elektromagnetyczne ( cewka + magnes )
    3. mechaniczne ( sprężyna )
    Najlepsze są 2. największa czułość , najmniejsza liczba przypadkowych alarmów ale niestety najwięcej kosztują.
    Pozdrawiam.