Próbowałem w schemacie http://www.oldradio.glt.pl/ecl82.html zastąpić brakującą lampę podobną, rosyjską - 6F12P. Oczywiście zmieniłem wyprowadzenia, ale zjawiska zachodzące w lampie były ciekawe, w odróżnieniu od dźwięku z głośnika - brrrrrum. Coś źle połączyłem czy jeszcze jakieś inne przyczyny?
No i jeszcze jedno pytanko odnośnie schematu: minus do masy, a plus oddzielony R8 na TG i siatkę. Ale ten R8 mocno się grzeje.....
Pozdrawiam. Grasser.
No i jeszcze jedno pytanko odnośnie schematu: minus do masy, a plus oddzielony R8 na TG i siatkę. Ale ten R8 mocno się grzeje.....
Pozdrawiam. Grasser.