Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Silnik komutatorowy. Napięcie, obroty silnika. Ustawienie prędkości obrotowej.

25 Feb 2006 22:11 1692 4
  • Level 20  
    Witam wszystkich mam takie pytanko ! Posiadam silnik komutatorowy z prądniczką Tachometryczną i chciałbym sie dowiedziec przy jakim napięciu prądniczki jakie są obroty silnika ! potrzebne mi jest to do ustawienia określonej prędkości obrotowej silnika ! Jest to silnik szeregowy a prądniczka posiada opór 150 ochm !
    [22.06.2021, g.9.00] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  • Level 35  
    witam !! myślę że możesz napędzić oś silnika innym silnikiem o znanej prędkości obrotowej i pomierzyć napięcie na tachometrze . są silniki 2850 obr/min , wiertarki maję po ( np. ) 750 obr/min , itd. jest pytanie o wymaganą dokładność - ale to inna sprawa . pozdrawiam !!
  • Level 35  
    witam !! więc o co Ci chodziło ?.przecież nie znając typu/silnika/prądniczki itp nie można nic sensownego powiedzieć. jeżeli sporządzisz wykres z kilkoma punktami,napięcie przy 750obr, 1400obr, 2800obr. to dowiesz się jakie napięcie - przy jakich obrotach- daje tachometr i masz wszystko jasne . pozdrawiam !!