Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wyswietlacz LCD z venturer psv123

kensox 26 Lut 2006 13:54 2761 16
  • #1 26 Lut 2006 13:54
    kensox
    Poziom 11  

Witam,
    zauwazylem dzis i kupiłem przenosne dvd venturer ale bez bebechow wiec praktycznierzecz biorac gorna klape- wyswietlacz i glosniczki + kontroler.
    Z gornej klapy biegnie 16pinowy przewod,
    tak jak na obrazku.
    Chciałbym wykorzystac w jakis sposob ten wyswielacz, najlepiej podlaczajac go do komputera lub dvd jesti to wogole jest mozliwe, zastanawiam się jak to zrobic, nie znalazlem nic na elektrodzie o podlaczaniu tego typu wyswietlacza, za wszelka pomoc jestem wdzieczny, ew. jesli ktos jest zainteresowany, moge kupic mu taki wyswietlacz.

Dziekuje za kazda pomoc, ponizej przedstawiam srodek:
    na ukladach sa napisy OPVIO

0 16
  • #2 02 Kwi 2006 23:08
    pimpuk
    Poziom 21  

Witam cię ksenox.
    Jeśli podajesz zdjęcia, to postaraj się ująć bliżej podzespoły, bo tak, to ci nikt nie pomoże.
    Mamy tu driver oparty na układze Mitsumi MM1288, więc nie rozumiem na czym polega problem? Gdybyś poszukał w internecie jego opis, to doszedłbyś do tego jak to odpalić.

PIN | opis
    --------------------------
    1 | GND
    2 | GND
    3 | PWR
    4 | PWR
    5 |??? (prawdopodobnie OSD)
    6 | -12V
    7 | +17V
    8 | +5V
    9 | GND
    10 | B-IN
    11 | R-IN
    12 | SYNC SEP-IN
    13 | G-IN
    14 | SND
    15 | GND SND
    16 | SND

Możesz wykorzystać piny od 6 do 13, resztę można zostawić w spokoju i powinien odpalić.
    Na PIN 12 musisz podać sygnał AV, bo potrzebny jest do wyseparowania synchro. Jeśli nie wiesz jak podać synchro na MM1288, to nie podłączysz go do PC, ale do dvd jak najbardziej się nadaje.
    Piszesz, że toto ma w sobie jakieś głośniczki. Mi się wydaje, że ma tylko jeden.
    Jeśli kupiłeś sam panel, to znaczy, że coś może być uszkodzone, np. wzmacniacz operacyjny podający -12V na czwarty PIN matrycy, padnięty inwerter lub coś jeszcze. Jeśli padł inwerter to nawet jak panel odpali to nic nie zobaczysz bo nie będziesz miał podświetlenia, więc jak nic nie będzie widać, to go rozbebesz i podświetl matrycę od tyłu np. latarką.
    Panel to PW045XS2N1, jestem zainteresowany kupnem, tylko podaj cenę, bo ja widzałem takie na allegro po 35pln.

0
  • #3 03 Kwi 2006 21:55
    kensox
    Poziom 11  

Hej!
    Po pierwsze bardzo dziękuję że odpisales bo juz mialem wywalić ten sprzet na śmietnik ze zlosci. pisalem nawet do producenta wyswietlacza ale jakas firma w japoni i chyba nie odpisuja po angielsku.

Rozumiem ze po podlaczeniu pinu 6,7,8,9
    należało by podłączyc pokolei 3 składowe RGB np z dvd, poszczegolne składowe mozna wyciagnac chyba ze złącza euro, prawda?
    i rozumiem ze wowczas pin 12 mozna poprostu zostawic pusty?

Załączam fotki z makro:

Oraz mam takie troche głupie lecz jednak istotne pytanie: który pin jest pierwszy?

Co do ceny to ja kupowalem bodaj po 25,- zorientuje sie czy jest nadal taka mozliwosc

0
  • #4 03 Kwi 2006 22:18
    majster1990
    Poziom 14  

kensox daj jakies namiary na te matryce. Lub popytaj i powiedz ile teraz za taka wolaja?? Bo bylbym chetny na sztuke.

0
  • #5 03 Kwi 2006 22:35
    kensox
    Poziom 11  

oczywiscie zorientuje się, nie jestem w 100% pewny czy sa sprawne ale koles mowi ze tak, bede wiedzial w sob lub niedziele

0
  • Pomocny post
    #6 04 Kwi 2006 12:57
    pimpuk
    Poziom 21  

Pin 12 musi być podłączony, ponieważ potrzebny jest sygnał AV do wyseparowania synchronizacji.
    Piny liczy się od prawej do lewej.

0
  • #7 04 Kwi 2006 15:31
    kensox
    Poziom 11  

chmmm przepraszam, ze jeszcze spytam ale nie do konca rozumiem chyba, tzn do 12 podlączam sygnał av np z dvd lub innego sprzetu, co wiec z pinami i RGB, czy niejako nalezy podłączyć to samo 2kronie?

0
  • #8 04 Kwi 2006 17:21
    pimpuk
    Poziom 21  

Sygnały RGB dają informacje o kolorze piksela, ale matryca musi wiedzieć o który piksel chodzi. Dlatego podawane są impulsy synchronizacji. Matryca o której dyskutujemy posiada chipset sterujący Mitsumi MM1288. Ten chip separuje sobie impulsy synchronizacji z sygnału AV i tylko do tego ten sygnał ma słurzyć. Informacje o obrazie podawane są w postaci sygnałów RGB, więc podłącz ten panel według opisu jaki podałem bo inaczej się nieda. (tzn. da ale to już inna bajka)

0
  • #9 09 Kwi 2006 21:00
    tzok
    Moderator Samochody

Alternatywnie na pin 12 możesz podać złożony sygnał synchronizacji (comp. sync.) - jest w EURO/RGB.

0
  • #10 12 Kwi 2006 20:55
    kysn
    Poziom 18  

też bym bardzo prosił o namiary na tą matrycę

0
  • #12 19 Kwi 2006 16:42
    Adam_uS
    Poziom 16  

czy ktos odpalił to matryce? U mnie jest czarny obraz i grzeje sie troche scalak MITSUMI.

0
  • #13 23 Kwi 2006 14:35
    kensox
    Poziom 11  

witajcie, udalo mi sie dokupic płytę main do tego, po podłączeniu zasilania ekran na chwile jest biały a potem czarny, brakuje mi jedynie napedu, czy ktos wie mniej wiecej jaki pasuje i gdzie mozna to dostac? siedzi tu chip "ZORAN"?

0
  • #14 07 Maj 2006 18:20
    maciej_r1988
    Poziom 11  

witam niech ktos załaczy dokładna fotke jak to podłaczyc pod dvd bez płyty głównej od tego był bym niezmiernie wdzieczny i dokładnie gdzie jakie napięcia podac pliska pozdrawim

0
  • #15 07 Maj 2006 19:30
    Zajec2000
    Poziom 11  

pytanie chyba nie na temat

czy mozna podlonczyc taki panel z laptopa ?? do DVD

0
  • #16 24 Sie 2006 21:51
    PluszowyMisiu
    Poziom 14  

Witam. Posiadam 2 sztuki tego wyswiatlacza w tym 1 to caly zestaw dzialajacy ( cale DVD ).

Chce to podlaczyc pod ATMEGA128 i zainicjowac w tej kosci jakies funkcje graficzne.
    Tylko jest jedno szkopu:
    Jak stwozyc ten sygnal synchronizacji ktory trzeba podac na nozke 12???

Pozdrawiam

0
  • #17 17 Lis 2006 23:53
    malymisio
    Poziom 2  

Jest ktoś w stanie wykonać i przesłać mi cały modół zasilający do tego LCD? prosze podać cene na Priva.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo