Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Odkurzacze bezworkowe. Jakie są wasze opinie?

waldekel 04 Mar 2006 20:16 38087 7
    waldekel
    Level 28  
    Co sądzicie o odkurzaczach bezworkowych?

Moderated By skryn:

Z działu usterkowego AGD, przeniosłem tutaj.

buh
    Level 22  
    sa do d**y
    kupilem kiedys taki i pod wplywem ciepla z silnika kola mu sie stopily :D
    oddalem go i zwrucili mi pieniadze przynajmniej
    ale teraz mam lg turbo gamma 1600 W i daje skurczybyk jeden jak nic innego :)
    moze jest z workiem ale stalym tak ze nie trzeba kupowac papierowych ale mozna bo i ten i papierowe pasuja do niego
    dalem chyba okolo 250-300 zl za niego ale jest super polecam go!
    kjuik_87
    Level 12  
    ja mam odkurzacz z filtrem wodnym i wszystkie śmieci (podobno) wpadają w wode ale tak naprawde to wygląda troszke gorzej ponieważ jeśli jest więcej śmieci w jednym miejscu to kurzy się aż z wylotów powietrza!!

Dałem za niego 500 zł i żałuje!!

Same wady i 1 plus
    1. trzeba zakazdym wlewać wode
    2. po każdym odkurzaniu trzeba go umyć i wysuszyć bo się zaśmierdzi
    3. w środku wszystkie śróbki zardzewiane nie da sie nawet silnika odkręcić
    4. jest strasznie duży i ciężki

PLUS;
    1. bardzo dobrze zbiera śmieci!!

Odradzam kupna !!
    User removed account
    User removed account  
    Wawrzyniec
    Level 37  
    Miałem kiedyś Rainbowa (nie wiem czy dobrze napisałem) za ok 8000 zł. Ponad 1000 patentów w nim. Urzywałem go 5 lat, później sprzedałem. Ciężki jak cholera. Problemy jak były już opisane: wylewanie wody, suszenie itd. Z turboszczotką dobrze odkurzał, bez totalna kicha. Zwykłe zelmery dużo lepiej ciągną. Nasze wodniki też.
    arturo 101
    Level 10  
    Bardzo fajnie koledzy, ale wydaje mi się że za bardzo spłycacie problem.
    Czytając wasze wypowiedzi, można by odnieść wrażenie, że odkurzacze bezworkowe=odkurzacze z filtrem wodnym.Przecież to zupełnie co innego, co oczywiście nie wyklucza możliwości istnienia filtra wodnego w odkurzaczu bezworkowym. Ja osobiście noszę się właśnie z zamiarem zakupu odkurzacza-nie wiem jeszcze jakiej marki ale jedno wiem na pewno-będzie bezworkowy.Przy obecnej technice poziom filtracji i hałasu jest bardzo zbliżony do odkurzaczy z workiem, natomiast nikt nie zaprzeczy że odkurzacz bezworkowy jest o wiele bardziej ekonomiczny.A że trzeba opróżnić pojemnik na śmieci i go umyć-no cóż może kiedyś odkurzacze same się będą czyścić.
    Co do odkurzaczy centralnych-fajna sprawa ale bardziej przy olbrzymim metrażu i trzeba o tym myśleć już na etapie budowy domu, bo póżniej za dużo kombinacji.
    User removed account
    User removed account  
    koniac
    Level 12  
    Ci co mówią że odkurzacze bezworkowe są do d...y, proponuję żeby kupili se odkurzacz marki DYSON a poczują co to znaczy w ogóle odkurzacz. Ostatnio takowy nabyłem i muszę powiedzieć, że jest świetny, żaden z dotychczasowych odkurzaczy nie odkurzał tak jak ten (nawet Zelmer Orion wymięka, nie wspominając o wymianie worków). W przeciwieństwie do tego co czytałem o innych odkurzaczach bezworkowych, że zapychają się filtry itp. w dysonie nic sie nie zapycha. Śmieci są tylko w pojemniku. Co ciekawe Dyson Dc 29 (taki posiadam) ma silnik o mocy 1400W a ciągnie o wiele lepiej niż Zelmer Orion 1500W z nowym workiem i bez filtra na wylocie. Jedyną jego wadą jest dość wysoka cena ale moim zdaniem jest jej wart.