Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki alarm wybrać? Seicento 1.1. Opinie na temat alarmów.

05 Mar 2006 00:50 7324 31
  • Poziom 15  
    Witam.

Na wstępie od razu przepraszam jeśli taki temat już był poruszany ale nigdzie nie znalazłem odpowiedzi na nurtujące mnie pytania.....
    Otóz chce zabezpieczyc samochod marki Seicento 1.1 - mam zamiar zainstalowac w nim autoalarm - pytanie tylko JAKI?
    polecaja mi takie modele:
    a) ultimate ARS Silicon
    b) predator plus
    c) python MX
    d) mat

czy ktoś sie moze wypowiedziec który nich jest najlepszy? a może polecacie jakis inny ?????? moze sie wypowiedza uzytkownicy i monterzy?

z góry wielkie dzieki za cenne wskazówki :))
    jesli jest ktos chetny z Wawy aby mi pomoc w instalacji ( oczywiscie odplatnie ) to zapraszam na PW :)
  • OptexOptex
  • Poziom 2  
    nie wiem nic na temat wyzej wymienionych ja u siebie w wozie tez mialem dylemat jaki alram zainstalowac i padlo w koncu na magicar 440 i jestem zadowolony dosyc rozbudowany jest i w cenie przystepnej a najbardziej to powala mnie jedo zasieg ze 150-200mb reaguje na wcisniecie pilota ze znalezieniem wozu na parkingu przed marketem nie ma problemu funkcja panic etc ... polecam jak dla mnie ok
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    A ja powiem, ze magicar raczej nie. Jest tu sporo postów na temat tych alarmów i nie cieszą się one dobrą sławą.
    Jeśli chcesz się sam bawić w montaż, to coś niskomplikowanego (auto do trudnych nie należy). Jeśli myślisz o dobrym zabezpieczeniu, to coś z Proximy, SEO...
  • Poziom 33  
    Chcesz spokojnie spać to omiń Magicar'a szerokim łukiem.Badziewiadło.Ja jestem osobiście za produktami SEO.Super i w miarę przystępna cena.Lepiej dołożyć parę groszy i mieć coś porządnego.Niby to coś ma milion dziwnych funkcji których i tak nie wykorzystasz(ten zasięg jeśli zrozumiałem to chyba łagodnie rzecz biorąc to lekka przesada).Funkcji multum tylko o jakości zapomnieli wymyślając funkcje.
  • Poziom 15  
    Dziekuje bardzo serdecznie za wypowiedzi:) a mozecie mi przyblizyc te alarmy SEO ??? taka jest dokladni nazwa? a co sadzicie o tych alarmach ktore wymienilem w punkcie a) oraz b) oraz c) ??? warto??
  • Poziom 33  
    Dobra są.He na pewno lepsze od Magicar'a.SEO tak się nazywają znajdziesz na www.conda.pl
  • Poziom 15  
    Skłaniam sie ku temu alarmowi - python MX - ale nie wiem czy dobrze robie ??

Ma takie funkce:
    Funkcje:
    - zdalne sterowanie
    - zabezpieczenie przed skanowaniem (anty-scanning)
    - zabezpieczenie przed nagrywaniem (anty-recording)
    - zabezpieczenie przed duplikowaniem pilotów (anty-duplication)
    - funkcja panic
    - odcięcie zapłonu
    - automatyczne powtórne zamykanie i uzbrajanie
    - sygnalizacja stanu alarmu diodą LED
    - wyjście na interfejs centralnego zamka
    - syrena z własnym zasilaniem
    - wejście dla opcjonalnych czujników
    - zabezpieczenie przed zwarciem świateł sygnałowych

Kolego xwit moze cos wiesz na jego temat?
  • Poziom 27  
    Antyscaningi,recordingi i antyduplicaty to kit reklamowy. Z tego opisu widać że posiada podstawowe fukcje jakie ma każdy alarm. Osobiście miałem kilkukrotny kontakt z tym alarmem. ie przekonał mnie. Jak chcesz zobacz sobie tutaj http://www.amt-alarmy.pl/sklep/index.php.
    Ewentualnie napisz ile chcesz wydać na alarmik i czy potrzebujesz zabezpiecznie do autocasco.
  • OptexOptex
  • Poziom 15  
    Chce wydac max. do 800 zl na autoalarm - mam juz blokade mechaniczna typu Niedziwedz lock.

podany przez Ciebie adres nie istnieje:((
  • Poziom 27  
    sprawdź www.amt-alarmy.pl. za 800 zł to możesz mieć alarm z radiopowiadomieniem, czujnikiem ultradźwiękowym syreną z własnym zasilaniem , czujnikiem wstrząsowym, z montażem. Możesz wybrać sobie np. superfortecę, czujniki ultradźwiękowe, wstrząsowy dwustresowy,syrena z własnym zasilaniem ,identyfikator do identyfikacji kierowcy w pojeździe + montaż(ważne aby był to autoryzowany zakład jeżeli ma to być respektowane przez ubezpieczyciela),zmieścisz się z tym w cenie do 500 zł. Napisz skąd jeseś topowiem ci czy masz jakiś autoryzowany zakład w okolicy.
    to wklep samo:
    www.amt-alarmy.pl
    800 zł to niezła suma.
    A teraz na spokojnie przeanalizuj co napisałeś o tamtym alarmie. Hasła takie jak: "wyjście na interfejs centralnego zamka".. To przecież najzwyklejsze sterowanie centralnym. "Syrena z własnyjm zasilaniem" - jest w komplecie? Bo o tym jaka syrena to sam decydujesz. Itd... Najważniejsze, to zżby alarm miał atest. Wtedy uzna ci go ubezpieczalnia (nie wiem tylko czy w takim przypadku alarm nie musi być montowany w autoryzowanym punkcie).
  • Poziom 27  
    w takim przypadku alarm musi być montowany w autoryzowanym punkcie.
  • Poziom 33  
    Czy w autoryzowanym punkcie?Chyba nie bardzo.A za 800zł to będziesz miał super sprzęt.Ja bym się skłaniał do SEO DOLPHIN'a.I możesz do niego dorzucić co tylko dusza zapragnie.A te 'funkcje' co napisałeś to podstawowe funkcje alarmu tylko tak nazwane by pięknie brzmiały.Wiesz,taki chwyt marketingowy.A będziesz montował sam czy jakiś zakład?Bo te osiem stów to naprawę sporo.:D:D
  • Poziom 27  
    W przypadku autocasco właśnie że bardzo. Po szkodzie Pan z ubezpieczalni zpyta czy alarm miał atest i czy był montowany w autoryzowanym punkcie. Jeśli nie to żegnaj odszkodowanie.
  • Poziom 33  
    Atest to musi mieć to nie podlega wątpliwości.Ale wytłumacz mi pojęcie 'autoryzowany zakład' dla pana z ubezpieczenia?serwis czy co??
  • Poziom 15  
    Jestem z Warszawy - i raczej wolę tego sam nie montować - chcę wydać 800zł i oddać samochód w ręce dobrego specjalisty - i tak jak piszecie - dobrze jeśli są jakieś atesty firm ubezpieczeniowych :) możecie mi doradzic gdzie w Wawie znaleść taka firmę? prosze o jakies info - chyba najlepiej na PW aby nie zasmiecac forum :)
    "Autoryzowany punkt" to pewnie zakład, który wystawi rachunek/fakturę za usługę montażu alarmu i da gwarancje na wykonaną usługę. Choć seo miało chyba sieć punktów z którymi miało podpisane umowy i udzielało autoryzacji.
  • Poziom 27  
    Autoryzowany punkt to nie zakład który wystawi fakturę.To zakład który ma podpisaną umowę autoryzacji z danym producentem zabezpieczeń.
  • Poziom 33  
    A takich 'autoryzowanych zakładów' w Polsce jest kilkanaście.Zastanówcie się koledzy nad tym bo to nie ma sensu.Mnie się wydaje,że musi być na gwarancji pieczątka zakładu lub sprzedawcy.A wy macie 'autoryzowane zakłady':?::?::?:
  • Poziom 15  
    Na chwile obecną zaklady ubezpiczeniowe interesuje głównie: CERTYFIKAT MONTAŻU lub POTWIERDZENIE SKUTECZNOŚCI -który to po montażu danego atestowanego i z homologacją autozabezpieczenia wypełnia ZAWODOWY INSTALATOR (potwierdzenie zaś UZS- uprawniony zakład serwisowy -wytypowany i chonorowany przez daną firme ubezpieczeń na okreslonym terenie) , a nie jakaś faktura czy karta gwarancyjna (choć też są pewnie mile widziane po szkodzie)
    Poza tym atestowane i tzw. zgórnej półki alarmy nie są sprzedawane do indywidualnych klijentów tylko dla zawodowych instalatorów którzy wcześniej podpisali umowe z producentem danego zabezpieczenia -za przykład może być Super Forteca która do nie dawna była wszędzie i dla każdego dostępna a odkąd jest chonorowana przez ubezpieczalnie (głównie chodzi tu o pzu i ich najnowszą liste/wykaz) to niestety dostępna jest tylko u producenta i dla autoryzowanych zakładów (w specjalnym zestawie:centrala,syrena z własnym zasilaniem, czujnikiem ruchu)...
  • Poziom 15  
    Mozesz podac gdzie jest ta lista? bylem rano na stronie PZU i jej nie znalazlem..... gdzie mozna sprawdzic ? gdzie jest dostepna?
  • Poziom 15  
    krzykos -wchodzisz na strone PZU ,następnie wybierasz z ubezpieczeń majątkowych -KOMUNIKACYJNE, a potem ubezpieczenie AC , po tym na samym dole strony masz pliki do pobrania (Acrobat Reader) m.in: wykaz zabezpieczeń -owa lista :D
    Powodzonko...
  • Poziom 33  
    Super Forteca jest tylko dostępne u producenta :?::?: A mnie cos mówi,że widziałem ją ostatnio na allegro. :D
  • Poziom 15  
    xwit sprawdź czy jest nadal w sprzedaży, gwarantuje ci że nie. A nawet jak się pojawi to producent ją od razu ściąga! Ma taki obowiązek wobec PZU.
  • Poziom 15  
    Na wykazie PZU nie ma zadnego alarmu pod nazwa "super forteca" ???? czy ten alarm ma jakas inna nazwe fabryczna?

widze za to alarmy SEO, PHYTON, SILICON - i te rozwazam - tylko który wybrac?
  • Poziom 15  
    krzykos -Super Fortecy nie ma jeszcze na tym wykazie bo to jest wykaz ze stycznia , a ów alarm skoczył na listy PZU dopiero pod koniec lutego 2006r. ( z klasą wyższą!) -musiałbyś się spytać agenta ubezpieczeniowego co on na to...
    albo wybrać alarm będący już na liście np. SEO lub PROXIMA.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 15  
    No to juz teraz mam pelny mętlik w głowie.... Jesli ten SEO jest taki dobry - to co bede mial w nim za 800 zł? tzn, jaka będzie konfiguracja?
  • Poziom 33  
    Za 800 zł???Dolphin'a czyli centralę,czujniki jakie chcesz czyli udar,ultra,glassa,położenia i mikrofalę.Syrenka z własnym bardzo dobra.Montaż no i powinno ci cos zostać na dobre piwo :D:D Radiopowiadomienie też się powinno jeszcze zmieścić.No ale wtedy już piwa pewnie nie będzie :cry: