Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

magnes zbliżony do kineskopu

06 Mar 2006 13:09 3081 11
  • Poziom 2  
    Witam serdecznie,
    mój dwuletni syn dostal niedawno od Babci pilkarzyki z jajek niespodzianek. Pilkarzyki te maja magnes w podstawce. Poniewaz najlepsza zabawa jest chodzenie tymi ludzikami po roznych miejscach zdarzylo sie, ze zaczal nimi chodzic po ekranie telewizora.
    W konsekwencji namagnesowal czy tez rzomagnesowal kineskop.
    Efektem tego jest totalna zmiana kolorow na ekranie telewizora w postaci plam. To co powinno byc czerwone jest blado zielone. To co niebieskie wpada w fiolety i roze etc.
    Czy moze mi ktos poradzic co z tym zrobic?
    Czy telewizor nadaje sie jeszcze do uzytku, czy nalezy myslec o kupnie nowego.

Dodam, ze telewizor to 14'' Sony, ktory ma juz dobre kilka lat...

Jesli to nie problem prosze o odpowiedz na priva: mariusz(malpa)fijalkowski.net.pl

pozdrawiam,
    majku
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 25  
    Witam
    To nie zaden problem, nalezy wylaczyc TV calkowicie z produ, np. wyciagajac kabel z gniazdka na min. godzine. Po tym czasie normalnie wlaczyc i TV powinien sie automatycznie rozmagnesowac. Jesli nie rozmagnesuje sie calkiem, to zabieg nalezy powtorzyc.
    Pozdr.
  • Poziom 27  
    Znajdź znjomego kumpla , który ma tzw. kierownicę do rozmagnosowywania kineskopó . Włączasz w gniaztko , przesuwadsz po ekranie i masz czysto .

Dodano po 3 [minuty]:

Obstaję jednak przy " kierownicy " rozmagnesowanie automatyczne nieskutkuje przy starszych telewizorach .
  • Poziom 18  
    Jezeli buł to mocny marnes byc moze nie da sie juz nic z tym zrobic.:cry:
  • Poziom 32  
    zazwyczaj takie plamy znikaja po WIELOKROTNYM zadziałaniu petli rozmagnesowywujacej która twoj tv posiada.Taka petla działa tylko wtedy gdy właczysz TV wyłacznikiem sieciowym a nie z pilota ST/BY. Powinienes zrobic tak jak Ci przedmówca radził wyłaczyc tv i po ok 20 min właczyc ponownie usłyszysz takie "buuuuuu" to dzialanie petli! powtórz te operqacje kilka razy jezeli po ok 10 razach nic sie nie zmieni to bedziesz zmuszony pozyczyc taka petle do rozmagnesowywan jak maja tzw ZURTY no ich terazniejsze odpowiedniki.wtykasz takowa do kontaktu 230V zblizasz do tv i ruchem okreznym poruszasz przed TV oddalajac wolno ja od ekranu az przy ok 60cm wyłanczasz jej zasilanie.Chodzi o to bys rozmagnesowywal zanikajacym polem zmiennym . to wszystko.Nie bij nigdy TV reka i go nie kop bo wtedy moze odkleic ci sie maska i bedziesz mial juz plamy na stałe.
  • Poziom 12  
    Nie sądzę, aby małe zabaweczki z "jajek niespodzianek miały na tyle silne magnesy, aby układ rozmagnesowujący TV nie dał sobie z tym rady. Jeżeli po wyłączeniu i ponownym włączeniu (patrz wyżej) nie ma efektu, to najprawdopodobniej - masz uszkodzony układ rozmagnesowujący (być może pozystor, lub przerwa na nim). Tak czy owak musisz zanieść TV do serwisu (do naprawy, lub rozmagnesowania pętlą).
  • Poziom 27  
    Szanowni Państwo . Mówiąc o kierownicy miałem na myśli urządzenie które rozmagnesowuje kineskop. Wyglądem przypomina kierownicę z szmochodu . Ma nawinięte zwoje na karkasie i podłącza się to pod 230 V .
    Przesuwa po ekranie i już . W tej chwili nie wszystkie serwisy to mają . Telewizory z lat 80tych czy polskie czy zachodnie nie mają dostatecznego pola by ununąć przekolorowanie kineskopu .Spotkałem się w OT Syriusz (następca Heliosa) ,że sam głośnik spowodował zmianę na kineskopie .Wł. i Wył telewizora n - razy spowoduje padnięcie gdzieś w TV
  • Poziom 15  
    witam te przebarwienia kineskopu mozna usunac przy pomocy lutownicy
    trnsforatorowej wlaczajac ja do sieci 230V i zataczajac kola przed ekranem tv oddalajac lutownice od telewizora .Odbiornik tv wlaczony
  • Poziom 27  
    Arczieku nie chcę być obraźliwy , lecz lutownicą zrób se kółka na łbie. Łatwo jest mówić o tym czego się nierobiło . Wynalazki zostaw sobie .Pisałem o tym co sam wiem i robiłem więc nie hrzań bo jnni se pomyśną , że to prawda . Uszkodzić łatwo , naprawić ...?
  • Poziom 19  
    tak jak kolega wyzej zauwazyl mozna lekkie namagnesowanie kineskopu rozmagnesowac lutownioca transormatorową,w miejsce grota robimy petle z drutu Cu - przeznaczonego na grot srednica tej pętli tego zwoju w granicach 15cm.i ta petla zblizamy na krótko-kilka krotnie-az do usuniecia skutków- w miejsce namagnesowania,z praktyki swej wiem to pomaga.silne namagnesowanie rozmagnesowywać tylko cewką rozmagnesowujaca/tzw.kierownica/przy wlaczonym TV.nie kazde namagnesowanie kineskopu mozna rozmagnesowac cewkami rozmagnesowujacymi znajdujacymi sie wewnatrz TV. powodzenia.!!
  • Poziom 29  
    dotykalem bezposrednio magnes neodym do kineskopu .i jak wyzej w poscie lutownica .wracalo do normy
  • Poziom 2  
    Dziękuje wszystkim za podpowiedzi i dobre rady.
    Nie używałem lutownicy i pętli - wystarczyło faktycznie wyłączyć odbiornik z gniazdka sieciowego.
    Wyciągnałem wtyczkę na noc i rano po jednokrotnym właczeniu już wszystko wróciło do normy.

Jeszcze raz wszystkim wielkie dzięki ;-)

pozdrawiam,
    majku